Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Samorządy ogrodowe spotkały się w ROD im. B. Chrobrego w Szprotawie - 23.08.2013


Około 60 osób, przedstawicieli  ogrodowych zarządów, komisji rewizyjnych i komisji rozjemczych z Kożuchowa, Szprotawy i Małomic spotkało się by omówić najważniejsze zmiany wprowadzone do projektu obywatelskiego przez podkomisję sejmową, oraz omówić możliwe skutki  wprowadzenia tych poprawek dla ogrodów i działkowców.
W spotkaniu uczestniczył prezes OZ PZD, pan Marian Pasiński, który w szczegółach omówił wszystkie zagadnienia dotyczące prac nad projektem. instruktor ds. ogrodniczych, pan Rafał Hawryluk wyjaśnił jakie zadania czekają samorządy ogrodowe w przypadku gdy proponowane w projekcie  przepisy przejściowe staną się obowiązującym prawem.
W spotkaniu uczestniczył burmistrz Szprotawy, pan Józef Rubacha, który w swoim wystąpieniu pogratulował działkowcom obywatelskiej postawy i tego co już zdołali osiągnąć w walce o swoje prawa. Pan Burmistrz obiecał, iż w trakcie najbliższych dożynek gminnych w Szprotawie (8 Września br.) obecność działkowców będzie bardzo mile widziana. Pan burmistrz zadeklarował również, iż w trakcie dożynek  publicznie zwróci się do parlamentarzystów i władz Województwa Lubuskiego  o poparcie postulatów działkowców.Postawa burmistrza Szprotawy została bardzo dobrze odebrana przez uczestników spotkania.
Postanowiono, że członkowie samorządów ogrodowych uczestniczący w spotkaniu wystosują własne stanowisko w sprawie poprawek do projektu. (czytaj stanowisko)
Spotkanie w Szprotawie było pierwszym z cyklu zaplanowanych na koniec miesiąca, 7 narad samorządów ogrodowych. Z uwagi, iż  projektem zajmą się dwie komisje sejmowe - Infrastruktury i Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, których wspólne posiedzenie odbędzie się 28 sierpnia br. Prezydium OZ postanowiło zaprosić na spotkania wszystkich posłów działających na terenie naszego Okręgu. Jak na razie posłowie nie skorzystali z naszego zaproszenia.

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio