Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Społeczność działkowa w Radomiu liczy na pomoc Marszałek Sejmu" - 17.07.2013

W dniu 16 lipca  na zaproszenie posła pana Mirosława Maliszewskiego z PSL do gmachu Sejmu przybyli działkowicze z ,,Konwalii” z prezesem panią Iwoną Izydorską.Zaprosili również do udziału w wycieczce prezesów innych ogrodów w tym przewodniczącego delegatury w Radomiu.

W trakcie spotkania z panem posłem interesowała ich droga legislacyjna projektów ustaw. Szczególnie na jakim etapie jest praca nad projektem ustawy działkowej.

Pan poseł Maliszewski mówił nam o pracach komisji nadzwyczajnej ale my mieliśmy w pamięci słowa Premiera. Szliśmy korytarzami Sejmu widzieliśmy zamknięte drzwi klubu parlamentarnego PO, nic tam się nie działo, korytarze świeciły pustkami. Weszliśmy do sali plenarnej Sejmu, widzieliśmy pustą salę. Wspólnie z prezesami ogrodów patrzyliśmy na wiszący na ścianie Krzyż, godło Polski i piękną biało- czerwoną flagę, zastanawialiśmy się kiedy nasza posłanka ziemi radomskiej Marszałek Sejmu oznajmi, że ustawa o ogrodach działkowych została uchwalona, i że będzie to ustawa korzystna dla działkowców. Bo przy takich symbolach narodowych nie można uchwalić ustawy, krzywdzącej ludzi.

Już raz w 2005 roku senator Radomia pan Zbigniew Gołąbek czytał ustawę o ogrodach działkowych, która była dobra ustawą. Wierzyliśmy, że w tym roku posłanka ziemi radomskiej pani Ewa Kopacz oznajmi nam uchwalenie dobrej ustawy.

Pani Marszałek ! Społeczność działkowa w Radomiu liczy na Panią.

 

                                                                                                              Zygmunt Kacprzak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio