Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkania z członkami sejmowej podkomisji nadzwyczajnej - 10.07.2013

Niepokojące informacje o złożeniu wniosku o odwołanie Przewodniczącego Podkomisji Nadzwyczajnej Posła Bartosza Kownackiego sprawiły, że działkowcy udali się na spotkania do posłów - członków Podkomisji Nadzwyczajnej Sejmu w sprawie opracowania ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

8 lipca br. w biurze poselksim w Iławie odbyło się spotkanie działkowców z Okręgu Warmińsko-Mazurskiego i Elbląskiego z posłem Adamem Żylińskim z PO. W czasie spotkania dokładnie omówiono i przedstawiono nasze racje dotyczące projektu obywatelskiego. Poseł przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie zapewniając, że jest za działkowcami i ogrodami, którym nic stanie się krzywda. Działkowcy bardzo dobitnie przedstawili jaką rolę spełnia Związek i jaką by spełnił po przekształceniu w Stowarzyszenie Ogrodowe. Na zakończenie wręczony został list podpisany w imieniu działkowców przez prezesów Okręgu Warmińsko-Mazurskiego i Elbląskiego (czytaj więcej).

Tego samego dnia w Koszalinie przedstawiciele OZ wraz z Prezesami Zarządów ROD z Białogardu spotkali się z Posłem na Sejm RP Stefanem Strzałkowskim (PiS). Poseł Strzałkowski wyjaśnił działkowcom, że w związku z pismem grupy posłów PO, którzy wnioskują o odwołanie przewodniczącego Bartosza Kownackiego, do czasu rozpatrzenia wniosku przez prezydium podkomisji nie mogło odbyć się zaplanowane posiedzenie podkomisji. W ocenie Pana Posła są to działania opóźniające rozpoczęcie merytorycznych prac nad projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, której podstawę ma stanowić projekt obywatelski. Termin następnego spotkania uzależniony jest od decyzji Pani Marszałek Sejmu.

Działkowcy przedstawili posłom swoje zaniepokojenie takim rozwojem sytuacji w Podkomisji Nadzwyczajnej, oraz wyrazili nadzieję, że  jest to przypadek odosobniony i wreszcie prace Podkomisji rusza pełną parą. Wyrazili również stanowczy protest przeciwko próbom odwołania przewodniczącego Podkomisji Bartosza Kownackiego. W czasie rozmów podkreślali, że działkowcy z nadzieją oczekiwali merytorycznych prac podkomisji i są oburzeni takim postepowaniem niektórych Posłów PO.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio