Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Likwidacja Związku to ruina systemu polskiego ogrodnictwa działkowego" - 05.07.2013

Panie i Panowie Posłowie

Zbliża się termin kolejnego posiedzenia podkomisji sejmowej pracującej na ustawą działkową. Od Was Państwo zależy kształt przyszłej ustawy.Od Was zależy czy Polski Związek Działkowców pozostanie ze swoimi prawami, gwarantującymi jednocześnie prawa dla działkowców i przyszłych wyodrębnionych stowarzyszeń. Jeżeli nie dojdzie do zachowania Związku, będzie to oznaczało rozregulowanie systemu a co najważniejsze utratę praw do gruntu przez działkowców i stowarzyszenia.

 Będzie to „historyczna zasługa" Posłów z uporem lansujących teorię, że likwidacja PZD wynika wprost z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jest to oczywista nadinterpretacja, skonstruowana na potrzebę osiągnięcia celu zasadniczego - otwarcia drogi do gruntów pod ogrodami.

Taki finał doprowadziłby do ruiny systemu polskiego ogrodnictwa działkowego z wielką krzywdą dla rodzin działkowców. To może być również miernikiem oceny każdego z Posłów, który będzie forsował myśl o nieuchronności likwidacji PZD.

Opowiedzieliśmy się wielokrotnie, za rozwiązaniem zaproponowanym przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej.

Inicjatywa zyskała poparcie społeczeństwa.

Rozwiązanie popiera sam Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Apelujemy do członków podkomisji - zróbcie dobry krok, pozostawcie Polski Związek Działkowców, jako stowarzyszenie. Na to pozwala Wam Konstytucja RP. Prawo stanowicie Wy - wybrani również głosami działkowców. Każde inne rozwiązanie godzi w interesy rodzin działkowców.

Z poważaniem działkowcy szczecińscy

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio