Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rzeszowscy działkowcy u posła na Sejm Pana Andrzeja Szlachty z PiS - 12.04.2013

W dniu 8 kwietnia 2013 r. Pan Andrzej Szlachta – Poseł na Sejm reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość spotkał się w swoim Biurze Poselskim w Rzeszowie z delegacją podkarpackich działkowców, której przewodniczyła Prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD Pani Agnieszka Sycz oraz Przewodniczący Okręgowej Komisji Rozjemczej Pan Stefan Żyła.

Pan poseł zapoznał się z obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz z analizą projektu ustawy o ogrodach działkowych autorstwa grupy posłów Platformy Obywatelskiej. Przygotowany przez środowisko działkowców obywatelski projekt ustawy o ROD spotkał się z pozytywnym zainteresowaniem. Pan poseł oświadczył, iż podczas najbliższego spotkania w Klubie Parlamentarnym postara się uzyskać oficjalne stanowisko Klubu odnośnie poparcia obywatelskiego projektu ustawy przez Prawo i Sprawiedliwość. Wyraził również chęć spotkania się z większą grupą działkowców, którego tematem będzie omówienie dalszego funkcjonowania ogrodów działkowych.

W dalszej części spotkania z Panem Posłem omówiono sytuację rzeszowskich rodzinnych ogrodów działkowych i możliwości ich dalszego istnienia w granicach administracyjnych miasta Rzeszowa.

 

  / - /

Witold Majchrowicz

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio