Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Berlin chwali się ogrodami - 28.03.2013

W swoich materiałach promocyjnych Berlin chwali się, że jest najbardziej zielonym miastem Niemiec. „W przybliżeniu, 44 procent powierzchni zajmują parki, lasy lub rzeki, jeziora i cieki wodne. Przy ulicach rośnie około 440 tysięcy drzew, a w granicach miasta znajduje się 934 ogrodów działkowych z prawie 75 tysiącami działek” – czytamy na stronie rp.pl w artykule na temat połączeń lotniczych pomiędzy Berlinem a Warszawą.

Jednocześnie warto zauważyć, że Berlin, którego powierzchnia wynosi 890 km², a zamieszkuje go prawie 3,5 mln osób (dla porównania: Warszawa zajmuje powierzchnię wynosząca 517 km² i prawie 2 mln mieszkańców) wciąż się rozwija i jest trzecim najchętniej odwiedzanym miastem w Europie (po Paryżu i Londynie), a berlińska komunikacja i infrastruktura wyprzedza o lata świetlne jakiekolwiek miasto w Polsce. Jak widać nie tylko pod względem rozwojowym Berlin odstaje od polskich miast, ale także pod względem podejścia do ogrodów działkowych w miastach.

 Tam nie blokują one rozwoju, nie są traktowane jako źródło pieniędzy dla budżetu miasta lub cenny teren pod inwestycję. Są powodem dumy – to zupełnie inaczej niż dla polskich władz, które w ogrodach widzą jedynie przeszkodę i problemy.

 

AH

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio