Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z posłem PO Maciejem Orzechowskim - 01.02.2013

W dniu 29 stycznia 2013 roku w Biurze Poselskim Platformy Obywatelskiej w Krotoszynie odbyło się spotkanie działkowców z Posłem PO Panem Maciejem Orzechowskim. Ze strony PZD udział wzięli:

  • Jerzy Wdowczyk           Prezes OZ PZD w Kaliszu
  • Leon Kusterka              Prezes ROD im. K. Kończaka w Krotoszynie
  • Józef Kościelny             Prezes ROD im. M. Kopernika w Krotoszynie
  • Kazimierz Dominiak St. Instruktor OZ PZD w Kaliszu

Panu Posłowi wręczono obywatelski projekt ustawy o ogrodach działkowych z przewodnikiem po projekcie ustawy oraz inne dokumenty wysłane wcześniej do Marszałka Sejmu i Klubów Parlamentarnych jak: Stanowiska działkowców indywidualnych, Prezydium OZ i OZ PZD oraz Zarządów ROD w sprawie projektu obywatelskiego ustawy, założeń do projektu ustawy Klubu PO, w sprawie ustawy zgłoszonej w Sejmie przez Klub Solidarnej Polski oraz Stanowiska w sprawie wyroku TK i potrzeby istnienia ogólnopolskiej organizacji działkowców.

Działkowcy zapoznali Posła z aktualną sytuacją działkowców polskich i Związku w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawili działania w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD oraz przedstawili swoje stanowisko do projektu ustawy autorstwa

W trakcie rzeczowej dyskusji Poseł Maciej Orzechowski wyraził swoje zdziwienie i zaniepokojenie do propozycji zawartych w projekcie kolegów klubowych w ustawie o ogrodach działkowych. W swojej wypowiedzi stwierdził, że nie popiera propozycii dotyczącej powierzchni altan i wnoszenia opłat przez działkowców. Jest za przyznaniem ogrodom prawa do gruntów. Swoje stanowisko przedstawi na posiedzeniu Klubu PO Uważa, ze projekt obywatelski jest dobrym projektem ustawy, ale swoje ostateczne stanowisko uzależnia od decyzji swojego Klubu Parlamentarnego.

Prezes OZ PZD w Kaliszu Jerzy Wdowczyk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio