Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

PiS złoży własny projekt ustawy o ROD - 06.12.2012

W ramach kampanii promocji obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działowych w dniu 3 grudnia br. w Klubie Garnizonowym w Sieradzu odbyło się spotkanie członków organów Polskiego Związku Działkowców działających w ogrodach położonych na terenie Miasta i Gminy Sieradz.

Uczestniczył w nim pan Piotr Polak poseł Prawa i Sprawiedliwości z województwa łódzkiego.

Poseł stwierdził, że nowe rozwiązania prawne dotyczące ogrodów powinny przede wszystkim służyć działkowcom, spełniać oczekiwania społeczne. Potwierdził, że zagrożenie dla ogrodów, z uwagi na to, że zajmują atrakcyjne grunty, jest duże. Jednocześnie wyraził przekonanie, że ze względu na rolę i funkcję ogrodów powinny one być zachowane.

Pan poseł z uznaniem wypowiadał się o inicjatywie obywatelskiej. Stwierdził, że jest to cenna idea i dlatego nie powinna przepaść  w Sejmie. Jego zdaniem w parlamencie powinna powstać specjalna podkomisja, aby posłowie dokładnie  -zajęli się projektem.

Wbrew wcześniejszym informacjom, które wynikały chociażby ze spotkań posłów Prawa i Sprawiedliwości w innych rejonach kraju, pan Piotr Polak oświadczył, że jego ugrupowanie również powołało zespół do opracowania własnej ustawy. Kierownictwo nad zespołem objął poseł Bartosz Kownacki. Nie jest jeszcze wiadomo, w jakim kierunku pójdą rozwiązania proponowane przez PiS, czy przygotowana zostanie nowelizacja obecnej ustawy, czy nowy projekt. Pan poseł Polak potwierdził, że zgłosił się do udziału w pracach tego zespołu.

 

Izabela Ożeglaska

Prezes OZ PZD w Łodzi

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio