Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wiceprezydent Zielonej Góry rozmawiał z działkowcami - 26.11.2012

W dniu 20 listopada br. na terenie ROD „35 lecia” w Zielonej Górze odbyło się spotkanie prezesów zielonogórskich ROD.

Spotkaniu przewodniczył prezes Okręgowego Zarządu, pan Marian Pasiński.
ponadto Okręgowy Zarząd reprezentowali  Wiceprezes OZ, pani Joanna Mikołajczyk, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rozjemczej pan Jerzy Teluk oraz Przewodnicząca  Okręgowej Komisji Rewizyjnej pani Alina Nocuń.
 
W spotkaniu także udział wziął wiceprezydent Zielonej Góry pan Dariusz Lesicki.
Po przedstawieniu projektu ustawy i przedyskutowaniu jego najważniejszych aspektów głos zabrał wiceprezydent Zielonej Góry pan Dariusz Lesicki, który podkreślił dobrą współpracę Urzędu Miasta z Okręgowym  Zarządem PZD w Zielonej Górze.  Powiedział, że dla działkowców drzwi w Urzędzie są zawsze otwarte.


Zapewnił, iż działania Urzędu Miejskiego w Zielonej Górze wspierające ustawę i Związek były i są  świadome i głęboko przemyślane, ponieważ miasto nic nie traci, tylko  zyskuje, na obecności Rodzinnych Ogrodów Działkowych w jego krajobrazie. Zaznaczył, że działkowcy dla poprawy stanu zieleni oraz organizowania życia i spędzania wolnego czasu osób starszych robią bardzo dobrą robotę.

Ponadto pan Dariusz Lesicki oznajmił, iż Miasto się rozwija i trzeba czasem coś likwidować, to jest nie uniknione ale nigdy ze strony działkowców nie było problemów, jeśli trzeba było oddać jakiś teren pod inne cele, zawsze można było się z nami dogadać. Pan wiceprezydent zapewnił, iż inicjatywa działkowców ma pełne poparcie UM w Zielonej Górze i na dowód tego zobowiązał się uzbierać kilkadziesiąt podpisów poparcia pod projektem.

Podczas spotkania zebrani podpisali apel skierowany do klubów parlamentarnych i posłów RP.

 

Irena Woźny

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio