Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców w Złotowie - 22.11.2012

W dniu 20 listopada 2012 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Złotowie spotkała się liczna grupa działkowców z Rodzinnych Ogrodów Działkowych Złotowa, Krajenki, Zakrzewa, Jastrowia i Okonka. Spotkanie prowadzili członkowie Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej ustawy o ROD – Marian Praczyk Prezes OZ i Andrzej Kierzkowski Sekretarz OZ. W trakcie spotkania omówiono przyczyny i konieczność podjęcia inicjatywy opracowania i zgłoszenia obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Przedstawiono główne założenia tego projektu i ich znaczenie dla działkowców. Przekazano informację o podjętych działaniach przez Okręgowy Zarząd w celu popularyzacji i poparcia dla projektu w tym z odbytych spotkań z parlamentarzystami Ziemi Pilskiej i ich stanowiskiem do obywatelskiego projektu ustawy o ROD podczas których posłowie Jacek Najder z Ruchu Palikota, Romuald Ajchler z SLD i Maks Kraczkowski z PiS złożyli podpisy poparcia.

Uczestników spotkania zapoznano z Apelem Prezydium Krajowej Rady PZD do działkowców, struktur Związku i społeczeństwa do wszystkich którzy cenią ogrody działkowe i wynikające z tego dokumentu zadania w zakresie popularyzacji obywatelskiego projektu ustawy i zbieraniu podpisu pod tym projektem.

W toku dyskusji działkowcy wyrażali poparcie dla rozwiązań przyjętych w projekcie ustawy. Podjęto decyzję o utworzeniu na terenie Złotowa punktu konsultacyjnego, w którym będą udzielane informacje o projekcie ustawy o ROD i zbierane podpisy.

 

Andrzej Kierzkowski – Sekretarz OZ PZD w Pile.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio