Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Franciszek Stefaniuk z PSL deklaruje całkowite poparcie dla projektu ustawy o ROD - 21.11.2012

W dniu 19 listopada 2012 r. w Biurach Poselskich Białej Podlaskiej odbyły się spotkania członków ROD „ Irena „ w Białej Podlaskiej oraz Wiceprezesa OZ PZD w Lublinie Pana Kazimierza Michalika z Posłem PSL Panem Franciszkiem Jerzym Stefaniukiem i  Panem Adamem Abramowiczem- Posłem PIS.

Celem spotkania było omówienie i zapoznanie posłów z obywatelskim projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i przedstawienie aktualnej sytuacji Związku po wyroku Trybunału Konstytucyjnego RP.

Obydwaj posłowie wyrazili uznanie dla naszej działalności, a Poseł Franciszek Stefaniuk zadeklarował całkowite poparcie projektu naszej ustawy i złożył w tym zakresie deklarację, iż ugrupowanie polityczne PSL nie będzie opracowywało własnego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Natomiast Poseł Abramowicz z PIS zaoferował rozpoznanie w swoim środowisku poselskim opinii nt. możliwości przygotowania własnego projektu ustawy o ROD.

Jednak po rozmowie z przedstawicielami Polskiego Związku Działkowców i szczegółowym zapoznaniu się z zapisami projektu obywatelskiego osobiście wyraził jego poparcie.

Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie - Kazimierz Michalik

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio