Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

OZ Lublin: Obywatelski projekt daje nadzieję, że nasze ogrody przetrwają - 11.10.2012

Uczestnicy plenarnego posiedzenia Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie, które odbyło się dnia 08.10.2012 r. z ogromną nadzieją i wiarą w przyszłość ogrodów działkowych przyjęli wiadomość, iż delegaci Nadzwyczajnego Krajowego X Zjazdu PZD zaakceptowali i przyjęli obywatelski projekt ustawy o ogrodach działkowych. Dzięki temu zrodziła się iskierka nadziei, że ruch ogrodnictwa działkowego w Polsce nie zostanie bezpowrotnie zniszczony.

Rozwiązania zaproponowane w projekcie ustawy chronią interesy działkowców i zachowują tradycyjną formę funkcjonowania ogrodów.

Podpisami złożonymi pod projektem ustawy dali wyraz swojego poparcia i akceptacji.

Z ogromnym podziwem i szacunkiem odnieśli się do pracy, jaką wykonała Krajowa Rada pod kierownictwem Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego opracowując w/w projekt.

Podziękowali również Panu Eugeniuszowi Kondrackiemu za osobiste zaangażowanie w obronę tradycji ruchu ogrodnictwa działkowego Polsce i nieustającą pracę w zachowanie jedności całego środowiska działkowego i praw użytkowników działek.

Swoimi działaniami spowodował, że działkowcy uwierzyli, że trzeba walczyć o ogrody oraz w to, że jeszcze nie wszystko stracone, choć droga do uchwalenia nowego prawa jeszcze długa i niełatwa.

Zadaniem na dzisiaj jest zbieranie podpisów popierających projekt oraz przekonanie polityków , którzy będą decydować o przyszłym kształcie polskiego ogrodnictwa, by wsłuchali się w głos samych działkowców.

 

     Sekretarz                                                                 Prezes OZ PZD

/Jerzy Bodzak/                                                           /Stanisław Chodak/

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio