Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 19.09.2012


 

Na rynku jest już najnowszy, październikowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres jesieni, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

 ● Jesień to odpowiedni okres na sadzenie nowych roślin, jest to też pora, gdy w handlu występuje najbogatsza oferta materiału szkółkarskiego. Planując wybór nowych roślin, warto uwzględnić te najbardziej niezawodne, modne i atrakcyjne gatunki i odmiany drzew, krzewów i bylin, które z pewnością okażą się dużą atrakcją działki. Oprócz przeglądu polecanych roślin prezentujemy też szkółkarskie nowinki!

 
Żywopłot na działce może pełnić funkcję ogrodzenia, wyznaczać granice różnych jej części, jednocześnie chroniąc przed wiatrem, kurzem czy hałasem,  ale może być też efektowną obwódką rabaty kwiatowej, trawnika czy ścieżki.  Jesień to najlepsza pora na zakładanie żywopłotów. Warto przy tym wiedzieć, co wybrać z mnogości odpowiednich do tego celu gatunków i odmian!

 

● Jak odmienić wizerunek niewielkiej, drewnianej altany z dwuspadowym dachem i przeobrazić ją w bardziej nowoczesną, elegancką i funkcjonalną? Nie zawsze wymaga to gruntownej przebudowy, czasem wystarczy nieduża zmiana,  by znacząco poprawić estetykę budynku i komfort naszego wypoczynku!

 

● Na początku jesieni działka, dzięki trawom i ostatnim kwitnącym bylinom uzyska lekkość i wspaniałe barwy. Warto poznać bliżej te gatunki, jak również ciekawe propozycje aranżacji rabat z ich udziałem!

● Jak zmodernizować kwaterę sadowniczą poprzez nowe nasadzenia, przesadzanie, odmładzanie czy przeszczepianie drzew? Jakie odmiany dobierać, aby spełniły nasze oczekiwania?

● W październiku sadzimy jeszcze wiele roślin cebulowych kwitnących wiosną takich jak tulipany, krokusy, szafirki, czy czosnki ozdobne. Co warto kupić i posadzić na własnej działce?

● Ostatnio wzrasta zainteresowanie nowymi, polskimi odmianami jeżyny. Które z nich są mniej zawodne w porównaniu z odmianami zagranicznymi?

● Jak zaaranżować pomieszczenie do wypoczynku w altanie? Co zrobić, aby było przytulne, funkcjonale i jednocześnie estetyczne?

Dekoracje ogrodowe doskonale sprawdzają się jesienią, ponieważ pozwalają na zatrzymywanie barw i efektownych kształtów w scenerii kończącej się wegetacji.

● Efektownie oświetlona działka stanie się miejscem bardziej urokliwym, atrakcyjnym i do tego bezpieczniejszym!

● Co robić z resztkami organicznymi, pojawiającymi się podczas jesiennych porządków, aby uniknąć szkodliwego i uciążliwego dla innych palenia ognisk?

● Do produkcji wykwintnych i oryginalnych nalewek można wykorzystać również mniej popularne surowce, jak np. korzenie, suszone owoce czy zioła!

 

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w październikowym „działkowcu”!

Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio