Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy komentują aktualną sytuację ogrodów w listach do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz - 14.09.2012

Mimo tego, że od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o ROD minęło blisko dwa miesiące temat jest nadal szeroko komentowany przez działkowców.  W swoich listach wysyłanych do najważniejszych przedstawicieli władz RP, w tym Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, wyrażają swój sprzeciw wobec skutków jakie niesie on dla całej działkowej społeczności.

"Kiedy zostawałem działkowcem miałem pewność, iż moje prawa do działki zagwarantowane są ustawowo i nikt nie ma prawa mi ich odebrać. Dzisiaj kiedy okazało się, że gwarancje prawne nie istnieją, a przyszłość ogrodów leży w rękach polityków do których już dawno straciłem zaufanie nie mam już złudzeń że żyjemy w kraju, który liczy się tylko z interesami i racjami potężnych korporacji i układów biznesowo politycznych" - pisze w swoim liście Marcin Gajewski, dzialkowiec z Zielonej Góry (czytaj więcej).

 W podobnym tonie wypowiadają się działkowcy ROD "POD Dębami", w których liście czyatmy:"Czujemy się oszukani przez Panią Marszałek przez to, że nie wysłuchała Pani wielu prośb o zmianę reprezentantów Sejmu do występowania przed TK. Mimo docierająych do Pani informacji, wiedziała Pani, że również o tym, że wytypowani posłowie okazali się  wrogami ustawy o ROD i PZD" - (czytaj więcej).

Krytycznie wyrok TK ocenia także Bogusław Dąbrowski, z-ca przewodniczącej KKRew, który w swoim liście pyta: "Dlaczego wciąż i wciąż przedstawiciele tej władzy chcą uszczęśliwiać nas działkowców na siłę i do tego wbrew naszej woli, czego dobitnym przykładem okazał sie stricte polityczny wyrok TK (czytaj więcej)

 

W listach wysyłanych do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz działkowcy komentują także propozycję stworzenia nowej ustawy o ogrodach działkowych, ktorą złożyli do Sejmu posłowie Solidarnej Polski. Ponieważ propozycja SP to jednak  nic innego jak odgrzebana z szuflady i zmodyfikowana inicjatywa ustawodawcza, którą poseł Andrzej Dera prezentował 3 lata temu, będąc posłem PiS, działkowcy krytycznie oceniają te inicjatywę (czytaj więcej o inicjatywie SP).

 

Józef Biernacki z ROD "Pod Świerkiem"

Prezydium OZ w Opolu

Prezydium OZ PZD w Gdańsku

Działkowcy z Trzcianki

Henryk Ziomek z ROD "Słoneczne Wzgórze w Wałbrzychu   

Okręgowa Komisja Rewizyjna PZD w Gdańsku

ROD Leśna Dolina w Kwidzynie

ROD "Obrońca" we Wrocławiu

ROD "Poświętne" we Wrocławiu

ROD "Wodnik" we Wrocławiu

Ryszard Dorau z ROD im. T. Kościuszki w Grudziądzu

Okręgowa Komisja Rozjemcza PZD we Wrocławiu

Okręgowy Zarząd Sudecki PZD


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio