Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w Kołobrzegu - 12.09.2012

W dniu 25 sierpnia 2012 r. Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. E. Gierczak w Kołobrzegu, zorganizował Dzień Działkowca dla swoich działkowców. W obchodach udział wzięli: Prezes Stanisław Suszek i Sekretarz Marian Sekulski z Okręgowego Zarządu PZD z Koszalina, przedstawiciele władz miasta Kołobrzegu – Wiceprezydent Andrzej Olichwierczuk oraz Poseł na Sejm RP Czesław Hoc z PiS.

W czasie tej uroczystości Prezydent Miasta wręczył Puchary dla najlepszych ogrodów z Kołobrzegu – ROD Emilii Gierczak, ROD Kolejarz i ROD Wojska Polskiego. Prezes Okręgowego Zarządu Stanisław Suszek wręczył dyplomy dla działkowców wyróżniających się w zagospodarowaniu swoich działek.

Uroczystość odbywała się w przyjemnej atmosferze w czasie, której odbyły się konkursy dla działkowców i ich dzieci, jak również zorganizowano ciepły oraz wieczorek taneczny z orkiestrą, który trwał do godzin wieczornych.

Działkowcy w czasie tego spotkania wymieniali swoje uwagi dotyczące ochrony swoich praw w aspekcie tworzenia nowej ustawy o Ogrodach Działkowych. W opinii działkowców w powstałej sytuacji potrzebna jest ustawa, która musi bronić ogrody i działkowców, zapewnić możliwość niezakłóconego funkcjonowania ogrodów, realizacji i kontynuacji pięknych tradycji ruchu ogrodnictwa na tym terenie. Podczas dyskusji przedstawiciele władz miasta zapewnili działkowców, że ogrody w Kołobrzegu są nieodłącznym elementem infrastruktury miejskiej, spełniają w połączeniu z morskim klimatem zasadniczą rolę w kreowaniu walorów uzdrowiskowych miasta. Władze miasta nie przewidują masowych spektakularnych likwidacji ogrodów. Ogrody działkowe w Kołobrzegu są trwałym elementem krajobrazu miasta. Ponadto wymieniano się doświadczeniami w sposobie zagospodarowania działek i upraw warzywno-kwiatowych.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości życzyli sobie spotkania za rok w spokojniejszej atmosferze ze świadomością, że ogrody będą istnieć dalej i dostarczać wielu radości działkowiczom.

Edward Pietrak - Prezes ROD im. E. Gierczak w Kołobrzegu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio