Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"dzieło-działka" - premiera książki już dziś! - 24.05.2012

Już dziś (24 maja) w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędzie się spotkanie, które otworzy cykl rozmów wokół książki "dzieło-działka" . Książka ta jest efektem pracy kilkunastu badaczy różnych specjalności, którzy przez trzy lata spotykali się z działkowcami z Krakowa, Katowic i Wrocławia. W trakcie badań robili zdjęcia oraz  nagrywali rozmowy. Jednym z owoców tej pracy jest wspomniana książka. Znalazły się w niej eseje, artykuły naukowe i projekty artystyczne ukazujące rożne aspekty działkowego życia.

Wielowątkowość książki sprawia, że możemy poznać kontekst historyczny narodzin ogrodnictwa działkowego, poprzez kwestie prawne dotyczące własności ziemi i nierównej walki, jaką działkowcy toczą z silniejszymi deweloperami, refleksję na temat roli i rodzajów roślin uprawianych na działce (oraz tego, co o nich myślą i mówią sami działkowcy), aż po kwestie czysto egzystencjalne związane z pamięcią, obecnością, samotnością, upływem czasu.

Książka ta jest najlepszym potwierdzeniem tego, że świat działkowców może być inspirujący. Można o nich myśleć w sposób inny niż stereotypowy. Wystarczy tylko wejść na ścieżki dla wielu dotąd ukryte.

Promocja książki odbędzie się 24 maja o godz. 18 w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. W spotkaniu udział wezmą badacze zaangażowani w projekt "dzieło-działka".

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio