Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

DZIAŁKOWCY Z MIEJSKIM WSPARCIEM W MIELCU - 09.06.2021

Magistrat po raz pierwszy w historii dofinansuje inwestycje i inne działania w rodzinnych ogródkach działkowych.

Wymiana oświetlenia, instalacja kamer czy modernizacja sieci energetycznej - to tylko część planowanych inwestycji w rodzinnych ogródkach działkowych. Stanie się tak dzięki pierwszemu w historii miejskiemu wsparciu dla stowarzyszeń ROD. Dotacja celowa z kasy miasta ma stanowić wsparcie w realizacji zadań związanych z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych, ma także wpłynąć na poprawę warunków korzystania z tego miejsca przez użytkowników. Może być ona udzielona w kwocie nie wyższej niż 10 tys. zł i ma stanowić 50 proc. dofinansowania inwestycji lub innego działania.

Inwestycje w ogródkach

W poniedziałek (7 bm.) prezydent Jacek Wiśniewski podpisał umowę z prezesami ogródków działkowych. Dzięki temu np. ROD Poręby zakupi i zamontuje monitoring przy bramach i bramkach wejściowych. ROD Lotnik przeznaczy dotację na remont urządzeń na placu zabaw, wymieni oświetlenie, zainstaluje także kamery przy bramach głównych oraz obiektach gospodarczych. Z kolei ROD Podlesie zmodernizuje swoją sieć energetyczną.

ROD Solidarność planuje zakupić i zainstalować panele fotowoltaiczne, a ROD Metalowiec chce wyremontować oświetlenie i zakupić lampy z czujnikiem zmierzchu na swej głównej alei. Termin realizacji tych wszystkich inwestycji to koniec października br.

„Potrzeby są duże" - Bardzo cieszę się, że po raz pierwszy w historii możemy wesprzeć działania ogrodów działkowych na terenie Mielca Tego typu miejsca to zielone płuca miasta, a liczba osób korzystająca z ich uroków dowodzi, że są to miejsca potrzebne i lubiane. Wierzę, że to pierwszy krok w stronę dalszej współpracy - powiedział prezydent Jacek Wiśniewski. - Tego typu dotacje są nam bardzo potrzebne. Potrzeby finansowe naszych ogródków są bowiem duże. Na przykładzie naszego ogrodu Metalowiec, który istnieje od 1948 r„ cała infrastruktura jest bardzo stara i wymaga remontu. Sukcesywnie realizujemy swoje plany, by mieszkańcy czuli się tu coraz lepiej - zaznaczył Mieczysław Mazur, prezes ROD Metalowiec.

 

źródło : SUPER NOWOŚCI Paweł Galek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio