Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Część działkowców w Słupsku nadal zanieczyszcza powietrze paląc odpady na swoich ogródkach - 26.03.2021

Mieszkańcy ulic: Wiatracznej, 3 Maja i Piłsudskiego skarżą się na zadymienie pochodzące z terenów ogródków działkowych. Służby miejskie zapewniają, że zajmują się tą sprawą.

Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku powiedziała na naszej antenie, że miasto doskonale wie o problemie: - Dostajemy sygnały, że działkowicze palą na swoich ogródkach różne odpady. Niestety zdarza się, że w ten sposób pozbywają się starych mebli czy części altanek. Takie działania są nielegalne i szkodliwe dla środowiska. Przypominam, że użytkowników tych ogródków również obowiązuje segregacja śmieci, jak każdego mieszkańca miasta.

Wiesław Boratyński, prezes słupskiego okręgu Polskiego Związku Działkowców, podkreślił, że działkowcy wiedzą doskonale o zakazie palenia śmieci na ich posesjach: - Organizujemy zbiórki odpadów zielonych. Zachęcamy także do zakupienia, lub wybudowania kompostownika. Użytkownicy ogrodów są także poinformowani gdzie w mieście mogą zostawić odpady, wiąże to się jednak z kosztami.

Paweł Dyjas, komendant Straży Miejskiej w Słupsku zapewnił, że funkcjonariusze przeprowadzają kontrolę tych terenów. Za to wykroczenie grozi mandat od 20 do 500 zł.

 

źródło : prk24.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio