Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

W ROD "Stokrotka" w Żorach zakończono budowę świetlicy i wiaty - 03.12.2020

Grudzień 2020 roku, komisja inwestycyjna Delegatury Rejonowej w Rybniku spisuje protokół zakończenia prac inwestycyjnych w ROD Stokrotka. Świetlica, w której mieści się biuro zarządu, sanitariaty, zaplecze socjalne oraz okazała wiata – robi duże wrażenie. Nowy budynek, prace budowlane są już zakończone, zarząd może pochwalić się udaną kompleksową inwestycją dla działkowców, dla ogrodu.

A wszystko zaczęło się w 2017 od pomysłu zarządu, od potrzeby posiadania biura.

Walne Zebranie w 2017 roku podjęło decyzję o budowie biura wraz zapleczem socjalnym. Trudna decyzja, partycypacja od działki to kwota 900 złotych. I jak to w Żorach bywa, 100 % wpłat zostało uiszczonych na rachunek ogrodu – będzie inwestycja .Zarząd kolejny raz wystąpił o dotację do OZ Śląskiego, a ogród otrzymał 30 000,00 złotych. Rok 2018 to przygotowanie dokumentacji, pozwoleń, uzgodnień budowlanych i rozpoczęcie prac ziemnych. Wiosna 2019 roku to budowa siedziby biura wraz zapleczem. Wszyscy patrzą jak mury biura zarządu „pną się do góry”, w budowie dach i wiata. Zarząd pracował ze zdwojona energią, aby do zimy zakończyć inwestycję. Zaplanowane zadania ukończono.

Rok 2020 to kolejny etap prac: wyposażenie biura, sanitariatów, zaplecza socjalnego, wyłożenie wiaty płytkami i wykonanie chodników. Zarząd tego ogrodu bardzo zaangażował się w realizację tego zadania. Inwestycję wykonano zgodne z przepisami oraz z zasadami budowlanymi.

 

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio