Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Strzały w ogrodzie - 19.11.2020

   Problem dzików stał się problemem ogólnokrajowym, a na pewno problemem ogólno ogrodowym.  Wiele naszych ogrodów boryka się z problemem buchtowania dzików na alejkach, ale i na terenie działek. Problem ten nasila się zwłaszcza w okresie jesiennym. Często, spotyka się całe stada dzików przemieszczające się z działki na działkę.

Najbardziej narażone są na „odwiedziny” dzików, ogrody położone w pobliżu skupisk leśnych. 

W ROD Antoniego Domagalskiego w Gdyni we współpracy z Wydziałem Zarzadzania Kryzysowego  i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Gdyni, podjęto wspólną akcję w celu fizycznego wyeliminowania dzików. W myśl zasad i wytycznych myśliwych, przez kilka dni trwało zanęcanie dzików. Dokarmianie odbywało się w wyodrębnionej części ogrodu, bezpiecznej dla działkowców.

Odstrzał dzików wywołał duże poruszenie w śród społeczności ogrodu. Zarząd otrzymał wiele informacji, drogą elektroniczną od działkowców. Są w nich informacje potępiające tę metodę działania. Brak jest ze strony obrońców dzików propozycji rozwiązania co, rocznego problemu.

Czy problem dzików w ogrodzie, przy stosowaniu odstrzału uległ rozwiązaniu, na pewno nie i jesteśmy pewni, że za jakiś czas powróci? Jednak jesteśmy przekonani, że to działanie, na krótki okres przyniesie oczekiwany rezultat.

 

 Prezes Zarządu – Leonard Niewiński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio