Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Stanowisko kolegium prezesów ROD z Zambrowa w sprawie projektu ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy - 05.10.2020

Kolegium prezesów zambrowskich ROD- okręg podlaski -przyjmuje ze zrozumieniem konieczność opracowania ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy, jednocześnie przyjmując za właściwe stanowisko KR PZD , że ustawa powinna uwzględniać dotychczasowe przepisy określające prawa działkowców. 

      Na poszczególnych ogrodach od lat prowadzona jest,, mądra działalność "związana z gospodarowanie zasobami wodnymi. Działkowcy zabezpieczają swoje ogrody zarówno przed nadmiarem wody jak też starają się odpowiednio skutecznie zatrzymywać wodę z opadów i wykorzystywać ją w okresie suszy. 

Zagospodarowanie działki i jej prowadzenie to obowiązek każdego działkowca, który jako właściciel nasadzeń i zabudowy dąży w swoim postępowaniu aby niewielki kawałek ziemni, który jest przez niego uprawiany był prowadzony w zgodzie z prawami biologii i ekologii. 

        Propozycje, które mogą prowadzić do wywlaszczenia działkowców, bez odszkodowań czy też bez zapewnienia im możliwości uzyskania terenów zamiennych , uważamy za nie do końca przemyślane i niesprawiedliwe społecznie. Uważamy, że należy respektować prawa działkowców wypracowane w naszych dokumentach. 

          Konkludujac- popieramy uwagi opracowane przez Polski Związek Działkowców do projektu ustawy o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy , prosimy o ich uwzględnienie w procesie legislacji. 

 

                W imieniu kolegium

                    B. Antecka

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio