Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rzeszowskie miodobranie - 29.09.2020

Jak powstaje miód? Co nam dają pszczoły? – na te i wiele innych pytań dotyczących pszczół można było uzyskać odpowiedź podczas Rzeszowskiego Miodobrania. W dniach 25 i 26 września w Galerii Rzeszów odwiedzający mogli spróbować i kupić wyroby pszczele, również z Pasieki w Sercu Miasta, która początkiem sierpnia stanęła na dachu galerii. W ofercie pszczelarzy, którzy zjechali z różnych części Polski, znalazły się tradycyjne miody naturalne oraz kremowane z owocami, ziołami, bakaliami, piegża i pyłek, a także kosmetyki na bazie miodu.  

 

Miodobranie zorganizowali miejscowi pszczelarze Rafał i Maciej Szela, autorzy programu #TAKdlaPszczół oraz Galeria Rzeszów i Miasto Rzeszów.

W ramach programu #TAKdlaPszczół eksperci udzielają porad dla osób zainteresowanych hodowlą pszczół, a także spieszą z pomocą pszczelarzom dotkniętym wytruciem lub zniszczeniem pasiek.

Następne spotkanie dopiero za rok, ale miody i produkty pszczele będzie można kupić podczas Jesiennej Giełdy Ogrodniczej w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w dniach 3-4 października br.

 

Jadwiga Brzozowska

OP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio