Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40 tys. dla mławskich działkowców - 09.07.2020

Pieniądze można przeznaczyć między innymi na remonty ogrodzeń, montaż oświetlenia i zakup sprzętu do pielęgnacji zieleni. W Mławie po 10 tys. zł dostaną Rodzinne Ogródki Działkowe „Relax”, „Pod lasem”, „Im. 550-lecia Mławy” oraz „Za torem”. Blisko 80 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza.

Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni. Ponad 100 tys. zł w ramach tego programu wsparcia trafi do samorządów z Opinogóry, Przasnysza, Sierpca, Mławy i Raciąża.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych. Decyzją radnych województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 665 tys. zł

źródło : naszamlawa.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio