Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Relacja z pokazu cięcia w gospodarstwie "JAN-SAD" w Sętalu - 09.03.2020

Właśnie odbył się pokaz cięcia i formowania drzew owocowych, który miał miejsce w gospodarstwie sadowniczo-szkołkarskim „JAN-SAD” w Sętalu. Organizatorem był Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Pokaz poprowadził właściciel gospodarstwa i wieloletni sadownik, Pan Jan Dziadkiewicz. Nasi działkowcy oraz instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej także uczestniczyli w ramach wyjazdu, zorganizowanego przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie.

Na pokazie  zaprezentowano, jak należy przygotować drzewo owocowe przed posadzeniem do gruntu oraz jak należy je przyciąć, aby rosło niskie i dobrze owocowało. Następnie pokazano na jabłoniach, gruszach oraz czereśniach sposób cięcia pędów i formowania korony.

Naszych działkowców bardzo zainteresowała tematyka cięcia drzew, stąd padały pytania do gospodarza. Pytano m.in. o wyłamywanie młodych pędów w okresie letnim, pielęgnację starych drzew owocowych oraz nawożenia roślin po posadzeniu. W pokazie wzięło udział 23 działkowców.

Dziękujemy Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego oraz Panu Janowi Dziadkiewiczowi za organizację i przeprowadzenie pokazu. Dziękujemy również naszym działkowcom za uczestnictwo w wydarzeniu.

 

Sebastian Borzymowski

 

Instruktor ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio