Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ogrody działkowe w budżecie obywatelskim Piotrkowa Trybunalskiego - 03.03.2020

Jak podaje portal www.epiotrkow.pl,  ogrody działkowe będą miały osobny dział w piotrkowskim budżecie obywatelskim. Taką decyzję podjęli w środę 26 lutego radni Piotrkowa Trybunalskiego.

Podobnie  jak placówki oświatowe, osobny budżet w BO Piotrkowa będą też miały ogrody działkowe, decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas środowej sesji Rady Miasta.  Kwestię tę reguluje specjalna uchwała, w uzasadnieniu której czytamy: W związku z dążeniem do zwiększenia aktywności i zaangażowania mieszkańców w sprawy miasta, a także mając na uwadze możliwość poznania ich oczekiwań, proponuje się zmianę uchwały przez Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt „Budżet Obywatelski Piotrkowa Trybunalskiego” w zakresie wprowadzenia dodatkowej kategorii projektów – rodzinnych ogrodów działkowych.

Decyzją Rady usatysfakcjonowany jest Jan Dziemdziora, nie tylko radny, ale również piotrkowski działkowiec. - To ważne dla środowiska skupionego w rodzinnych ogrodach działkowych – mówi. - A przypomnijmy, że środowisko to liczy ok. 2,5 tysiąca działek na terenie miasta, a jeśli pomnożymy to przez 2 (bo rodzina składa się z minimum 2 osób), to już daje nam 5 tysięcy osób, nie licząc dzieci, wnuków. Nie zapominajmy, że są to płuca miasta. Jakie projekty do Budżetu Obywatelskiego można będzie składać w ramach działu „rodzinne ogrody działkowe”? Jestem pewien, że inwencja twórcza działkowców będzie duża – od stołów do ping ponga, po piaskownice czy boisko do siatkówki. Obiekty te będą dostępny dla wszystkich mieszkańców, nie tylko działkowców.

źródło: www.epiotrkow.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio