Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Z wizytą w ROD im. Staszica w Katowicach - 25.10.2019

W ogrodach działkowych nadeszła jesień, czas podsumowań mijającego sezonu działkowego. Patrząc wstecz wspominany co dobrego się wydarzyło, co udało się zrealizować. Podsumowujemy pracę włożoną w uzyskanie plonów i piękny wygląd działki. Chcąc zatrzymać wspomnienia robimy zdjęcia, którymi można się pochwalić rodzinie, znajomym czy sąsiadom.

                            

W tym roku odbyła się I edycja Konkursu „Kwitnąca Działka 2019”. Prace jakie wpłynęły do Biura Okręgu pokazują jak bardzo działkowcy zaangażowani są w aranżację i prowadzenie swoich działek. Konkurs wygrała praca nadesłana przez  Andrzeja Brodzińskiego z ROD „Staszica” w Katowicach. ROD „Staszica” powstał 45 lat temu przy ówczesnej Kopalni Staszica w dzielnicy Giszowiec. Pan Andrzej jest użytkownikiem działki nr 4. Jest młodym działkowcem, bo użytkuje działkę dopiero od 2018 roku. Na małej powierzchni bo ok. 250 m2 rosną krzewy ozdobne i owocowe, warzywa, zioła i oczywiście kwiaty.

                                                   

 

Jest miejsce do odpoczynku i wypicia popołudniowej pysznej kawy. Pan Andrzej już myśli o zmianach i nowym rozplanowaniu kwater użytkowych, modernizacji trwa. Zdjęcia jakie przesłał Pan Andrzej od razu przyciągają wzrok. Kwitnące rośliny pięknie komponują się z szybem kopalni. Uchwycony został jeden z najpiękniejszym momentów, kiedy ogród zachwyca bogactwem barw.

                                                                                  

Choć odwiedzam go w okresie jesiennym, nie brakuje kwitnących cynii, dali, astrów czy słoneczników. Działka jest dla niego miejsce odpoczynku wśród zieleni. Bliskość lasu tworzy na ogrodzie specyficzny klimat, jest spokojnie. Przechadzam się po ogrodzie z Prezesem ROD  Józefem Łęczyckim. Ogród jest mały, ale nie brakuje w nim pracy, w mijającej kadencji zrobiono wiele - modernizację sieci wodnej, energetycznej, budowa świetlicy. 

Choć jest już jesień, ogrody działkowe zachwycają pięknymi barwami. Warto je odwiedzać o każdej porze roku.

tekst: Dominika Wojciechowska

zdjęcia: Andrzej Brodziński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio