Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wojewódzki Dzień Działkowca – Głuchołazy 2019 - 20.08.2019

W minioną sobotę (17 sierpnia) do Głuchołaz zjechali działkowcy Okręgu Opolskiego, by tradycyjnie świętować swój dzień. W przepięknym parku, przy odnowionej muszli koncertowej spotkało się ponad 250 działkowców. Przybyli również włodarze województwa – Marszałek Andrzej Buła, wicewojewoda – Violetta Porowska, burmistrz Głuchołaz – Edward Szupryczyński oraz poseł Ziemi Nyskiej – Rajmund Miller.

                             

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie prezesa Okręgu Opolskiego Bartłomieja Kozery. Prezes Kozera mówił o sytuacji ekologicznej współczesnego świata i zadaniach jakie w tym kontekście mają działkowcy. Do tego wystąpienia nawiązywali goście potwierdzając jednocześnie solidarność z działkowcami w działaniach proekologicznych i składając najlepsze życzenia przybyłym. W tej części głos zabrał również Marian Ptak – prezes ROD "Omex" z Głuchołaz, gospodarz imprezy.

                             

Następnie Antoni Falkowski przedstawił te ogrody Opolszczyzny, które obchodziły jubileusze: od 50-lecia do 70-lecia (ROD “Przyszłość” z Namysłowa). Nagrodzono także zarządy, które spisały się w minionym roku najlepiej, gdy idzie o organizację walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego ( ROD im. Wł. Reymonta z Praszki), konferencji (ROD “Odra” z Opola) oraz polityki społecznej (ROD “Synteza” z Kędzierzyna Koźla).

Następnie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów. Najpierw wręczono nagrody w konkursie “Wzorowa Działka Okręgu Opolskiego Roku 2019”. Ten laur przypadł Beacie i Stanisławowi Copija z ROD im. A. Mickiewicza w Nysie. Nagrodzono także najmłodszych w dwóch kategoriach wiekowych – do 7 roku życia i do 12 za rysunek w konkursie “Ogródek warzywny moich marzeń”.

                            

Nagrody powędrowały również do ogrodów, które przygotowały kosze na dożynki 2019 roku. Uznano, że najpiękniejszy kosz przywiózł ROD “Kopciuszek” z Opola, natomiast laureatami publiczności zostały kosze ROD “Omex” w Głuchołazach, ROD “Relax” w Praszce i ROD im. T. Kościuszki w Prudniku. W sumie wystawiono 24 koszy, które wzbudzały podziw publiczności i były najczęściej fotografowane. Całość występów zamknął Duetu Niebanalnego, który zachęcił wielu gości do zabawy tanecznej.

Uroczystościom Głuchołaskiego Dnia Działkowca towarzyszyły liczne atrakcje. Dzieci miały dmuchany zamek i malowanki, a dorośli liczne kiermasze na których wystawcy prezentowali i sprzedawali swoje wyroby – od miodów aż po rzemiosło ludowe.

Ewa Majewska, instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD w Opolu

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio