Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Międzyogrodowa wystawa plonów z działek w Okręgu Świętokrzyskim PZD - 20.08.2019

Tradycją już od kilkudziesięciu lat jest to, że kieleccy działkowcy w dniu 15 sierpnia prezentują mieszkańcom Kielc swoje plony. Jest to doskonała okazja do szerszej popularyzacji ruchu ogrodnictwa działkowego i Polskiego Związku Działkowców z jednoczesnym uświadomieniem mieszkańcom roli i znaczenia ROD w krajobrazie miast.

                             

W roku bieżącym wystawa nabrała szczególnego charakteru, bowiem tegoroczny sezon był jednym z trudniejszych. Warunki pogodowe z pewnością nie sprzyjały uprawom – wysokie temperatury i znikome opady deszczu wymagały jeszcze większego nakładu działkowej pracy.

Wystawa powiązana była z uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pw. Jana Chrzciciela na kieleckim Podhalu.

To co z pewnością cieszy, to duże zainteresowanie wystawą, które rokrocznie wzrasta. W uroczystościach udział wziął pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Kielce – Danuta Papaj. W skierowanych do działkowców słowach, pani Prezydent podkreśliła bardzo duże znaczenie ogrodnictwa działkowego, nie tylko dla szerokiej grupy mieszkańców Kielc ale i środowiska naturalnego. Z uznaniem odniosła się też do niesłabnącego zaangażowania działkowców w uprawę swoich działek i tradycję organizacji miedzyogrodowej wystawy. Jej cykliczny charakter i szerokie prezentowanie działkowego dorobku, wpisało się zdaniem Pani Prezydent w bardzo potrzebną, lokalną tradycję.

                             

Uroczystości uwiecznione zostały przez lokalne media.

Jan Stańczyk, dyrektor biura Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio