Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Seniora w ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy - 23.07.2019

W sobotę 20 lipca 2019 r. przy słonecznej pogodzie odbyło się spotkanie działkowców-seniorów ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy, a więc działkowców, którzy użytkują działki od początku powstania ogrodu tj. od 1982 r. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 działkowców.

                             

Spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu ROD – Józef Chodenionek. Powitał serdecznie wszystkich działkowców- seniorów, którzy przybyli na uroczyste spotkanie. Minutą ciszy uczczono śp. Janinę Gulgowską – wieloletnią przewodniczącą Komisji Rewizyjnej ROD, która zmarła w dniu 3 lipca br.

Nastepnie uhonorowano najbardziej zasłużonych działkowców. Za działalność na rzecz ogrodnictwa działkowego i wzorowe użytkowanie działek czterech działkowców otrzymało brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec” – Roman Kwiatkowski, Wiesława Lejeń, Kazimierz Borlik i Jerzy Lewandowski.

                           

 

Na „Placu Seniora”, gdzie odbywało się spotkanie seniorów ogrodu znajduje się „Plantpress Liliowców”. Dla umilenia spotkania Instruktor ogrodowy SSI Mariusz Dominik zaprezentował różne odmiany liliowców, nazywanych „Kwiatami jednego dnia”. Poinformował zebranych, że pasję do kwiatów liliowców ma po Pani Felicji Hadrych-Góreckiej, która przed laty przekazała mu pierwszą sadzonkę tego pięknego kwiatka.

                           

Pani Felicja, obecnie 94-letnia miłośniczka kwiatów (pierwsza po lewej), użytkuje w ogrodzie działkę, która jest pełna różnych odmian pięknych krzewów i kwiatów.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, który przygotował Zarząd ROD. Czas umilały działkowcom także biesiadne rytmy, które wszystkich wprawiały w dobry nastrój i humor.

 J.Ch.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio