Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wsparcie finansowe Miasta Łaziska Górne dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych - 23.07.2019

Łaziska Górne to niewielkie miasto w województwie śląskim, w powiecie mikołowskim. Według danych z 31 grudnia 2012 r. miasto liczy 22 467 mieszkańców. Co istotne na jego terenie funkcjonuje siedem Rodzinnych Ogrodów Działkowych o łącznej powierzchni przeszło 26 ha i liczące 642 działki ogrodowe.

                                

Rodzinne Ogrody Działkowe i władze miasta już od wielu lat wykazują bardzo dobrą współpracę, czego przykładem jest wsparcie finansowe miasta w inwestycjach realizowanych przez Zarządy ROD. Na uwagę zasługuje fakt, iż miasto w przeciągu ostatnich lat przekazało dla ROD 250 000 zł, które zostały wykorzystane na rozwój infrastruktury ROD.

W minioną sobotę uroczyście zwieńczono zakończenie kolejnej inwestycji na terenie ROD „Rozwój” w Łaziskach Górnych, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie domu działkowca. Inwestycję udało się zrealizować przy znacznym wsparciu finansowym miasta, a także Okręgu  i środków własnych działkowców. W uroczystości udział wziął Prezes Okręgu Śląskiego Józef Noski oraz przedstawiciele Urzędu Miasta w Łaziskach Górnych na czele z burmistrzem Panem Aleksandrem Wyra i sami działkowcy. Obiekt został uroczyście poświęcony przez księdza proboszcza.

                               

Inwestycja miała na celu wyremontowanie i przebudowę istniejącego budynku domu działkowca znajdującego się na terenie ROD. Prace polegały na dobudowie pomieszczenia gospodarczego, dobudowie schodów zewnętrznych o konstrukcji stalowej jak również nadbudowie poddasza. W wyniku zakończenia prac Zarząd ROD zyskał nową siedzibę na parterze budynku, z kolei przebudowa poddasza pozwoliła na stworzenie niedużego pomieszczenia, które zostanie wykorzystane na miejsce zebrań działkowców. Ogólnie istniejący budynek ROD nieznacznie zwiększył swoją powierzchnię z 54 do 72 m2 dzięki dokonanej przebudowie.

                               

Z tego miejsca dziękujemy władzom miasta za okazane wsparcie dla ROD i liczymy na dalszą dobrą współpracę w przyszłości co przyczyni się dla dobra i rozwoju ROD, a także zadowolenia samych działkowców i mieszkańców miasta. Z tej okazji w imieniu Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, Prezes OZ Śl. Józef Noski wręczył burmistrzowi miasta odznaczenie "Za zasługi dla PZD".

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio