Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. Stanisława Staszica w Oławie - 19.07.2019

Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stanisława Staszica w Oławie  w dniu 29.06.2019 roku odbył się Dzień Działkowca. Na uroczystości przybyło ponad  150 osób – działkowcy wraz z rodzinami i zaproszeni gości. Wśród nich znaleźli się m.in. burmistrz Miasta Oławy Tomasz Frischman, Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń, Dyrektor Związku Międzygminnego Ślęża-Oława Andrzej Ćwiek, Prezes Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu Janusz Moszkowski oraz przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.

                         

Dzień Działkowca był doskonała okazją do podsumowań dotychczasowych działań i prac wykonywanych na terenie Ogrodu w zakresie inwestycji (m.in. Dom działkowca, 20 tablic ogłoszeniowych na Sektorach, WZL), ale również wszelkich działań związanych z utrzymaniem Ogrodu, jak chociażby rozpoczęcie współpracy z Miastem Oława i realizacja programu pt. „Budujemy populację owadów zapylających dzięki murarkom ogrodowym”.

W ramach Dnia Działkowca, ale również i przygotowań do Jubileuszu wykonano na bocznej ścianie Domu Działkowca pierwszy w Polsce mural ogrodowy, który przedstawia naszego patrona.

                       

Dzień Działkowca, czyli doroczne święto działkowców to również doskonała okazja do podziękowań najbardziej zasłużonym działkowców. Srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec” otrzymało 6 działkowców, natomiast brązową uhonorowano 35 osób. Pierwszy raz przyznano także odznaczenia „Za zasługi dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego”. W tym miejscu należy wspomnieć, iż Pan Zdzisław Rak z Sektora Oławka otrzymał w  dniu 8 czerwca z rąk prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego jedno z najwyższych odznaczeń – Złotą Odznakę „Zasłużony Działkowiec”.

                     

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Działkowicze mieli okazję spróbować dań z grilla i domowych ciast. Podczas Dnia Działkowca można było także zadbać o zdrowie m.in. zbadać poziom cukru, ciśnienia, czy tkanki tłuszczowej. Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych. Mieli oni zapewnioną opiekę animatora, a także wiele innych atrakcji m.in. dmuchany zamek i fontannę wodną.

                     

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stanisława Staszica w Oławie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy społecznie pomogli w przygotowaniach Dnia Działkowca: Urzędowi Miejskiemu w Oławie, Burmistrzowi Miasta Oławy, Staroście Powiatu Oławskiego, ZWiK w Oławie oraz sponsorom.

 

Sebastian Hruszczak, Prezes Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stanisława Staszyca w Oławie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio