Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Konkursy w Delegaturze Rejonowej PZD w Rybniku - 19.07.2019

Delegatura  Rejonowa w Rybniku liczy 76 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Obszar działania Delegatury to pięć dużych miast: Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Wodzisław Śląski, Żory oraz miejscowości ościenne "Czerwionka-Leszczyny, Kuźnia Raciborska, Lyski-Adamowice, Marklowice, Mszana, Ornontowice, Pszów, Radlin, Suszec, Rydułtowy i Zebrzydowice.

Na terenie Delegatury Rejonowej znajduje się 11 733 rodzinnych działek na powierzchni 470,2691 ha.

 

 

W tym roku do konkursu „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2019” na szczeblu Delegatury  Rejonowej w Rybniku przystąpiło 6 ROD:

ROD Aster z Jastrzebia Zdroju

ROD Irys z Żor

ROD Józefa Klapczyka z Żor

ROD Metalowiec z Raciborza

ROD Rozkwit z Rybnika-Boguszowic

ROD Ruptoawiec z Jastrzębia Zdroju.

Komisja Konkursowa działająca przy Delegaturze w dniach 04.07.19 – 10.07.2019 roku dokonała lustracji 6 ROD oraz 6 rodzinnych działek. Komisja konkursowa dokonała oceny: zagospodarowania przestrzennego ogrodu, zagospodarowania i wyposażenia terenów ogólnych, estetyki i funkcjonalności działek, pielęgnacji drzew i krzewów. Następny etap kontroli to ocena dokumentacji ROD a mianowicie: dokumentacji organizacyjnej ogrodu, działalności oświatowa w ROD, inwestycji i remontów infrastruktury w ROD, działalności na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwa w ROD. Komisja po przeglądzie i analizie dokumentacji wypełniła kwestionariusz Regulaminu Konkursu „Rodzinny  Ogród Działkowy roku 2019”.

            

 

                           

Rodzinny Ogród Działkowy „Ruptawiec” z Jastrzębia Zdroju zajął pierwsze miejsce w Delegaturze Rybnik i zostanie zgłoszony do udziału w konkursie  Okręgowego Zarząd Śląskiego Polskiego Związku Działkowców w Katowicach. Praca zarządu i działkowców została nagrodzona. Serdecznie gratulujemy.      

Lucyna Cyrek 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio