Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody 45-lecia powstania Ogrodu im. „kpr. BENEDY” w Bydgoszczy - 08.07.2019

W dniu 29 czerwca bieżącego roku w ROD im. „kpr. BENEDY” w Bydgoszczy świętowano 45-lecie powstania Ogrodu połączone z Dniem Działkowca. W obchodach licznie uczestniczyli działkowcy oraz zaproszeni goście, wśród których wymienić należy: Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Zbigniewa Ostrowskiego, Zastępcę Prezydenta Bydgoszczy Pana Mirosława Kozłowicza, Pana Jana Szopińskiego, Prezesa Okręgowego Zarządu PZD Panią Barbarę Kokot, byłego Prezesa naszego ROD kol. Jana Bekisza oraz Dzielnicową Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo Panią asp. Marię Madejską.

Uroczystość otworzył Prezes Ogrodu kol. Lech Studziński, który w swym wystąpieniu nawiązał do genezy nazwy naszego ogrodu oraz historii jego powstania i kolejnych etapów jego rozbudowy do stanu obecnego, podkreślając szczególny w tym udział samych działkowców jak również zarządów ogrodu poprzednich jak i obecnej kadencji.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Jako pierwszy wystąpił Pan Zbigniew Ostrowski, który w szczególny sposób podkreślił, że w tej uroczystości reprezentuje Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego i w jego imieniu na ręce prezesa Lecha Studzińskiego wręczył list gratulacyjny oraz upominki w postaci wydawnictw książkowych do uhonorowania członków zarządu.

Później głos zabrał Pan Mirosław Kozłowicz, który w imieniu Prezydenta Miasta Bydgoszczy podziękował za zaproszenie i wręczył pismo z życzeniami dla ogrodu.

Były Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy i były Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński w swym wystąpieniu nawiązał do własnych doświadczeń i włożonego trudu z okresu przynależności do grona działkowców w związku z posiadaniem i uprawą własnej działki. Na zakończenie swego wystąpienia przekazał na ręce Prezesa upominki w postaci wydawnictw książkowych.

Zabierająca głos Pani Barbara Kokot - Prezes Okręgowego Zarządu PZD w sposób szczególny podkreśliła ogrom pracy włożony przez działkowców poszczególnych kompleksów ogrodu, którzy swoje działki urządzali na ziemi od długich lat będącej ugorem, a by w rezultacie powstał ogród działkowy tak okazały, jakim jest dzisiaj. Prezesowi Lechowi Studzińskiemu w imieniu Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego wręczyła puchar jubileuszowy z sygnaturą 45-lecia ROD oraz puchar z okazji 45-lecia ROD od Zarządu Okręgowego.

Sekretarz ROD odczytał uchwały Zarządu, w których „Medalem okolicznościowym z okazji 45-lecia powstania Ogrodu” wraz z dyplomem wyróżnieni zostali zaproszeni goście oraz najstarsi działkowcy poszczególnych kompleksów naszego ogrodu, natomiast odznakami „Za zasługi dla ROD” wyróżnieni zostali działkowcy najbardziej aktywni i zasłużeni.

Po wręczeniu wyróżnionym medali okolicznościowych wraz z dyplomami i odznakami, Sekretarz odczytał uchwałę o wyróżnieniu zwycięzców konkursu „WZOROWA DZIAŁKA 2019”, a Prezes ROD wręczył wyróżnionym puchary. W ostatnim punkcie programu części oficjalnej odczytano uchwałę o uhonorowaniu statuetką okolicznościową długoletniego byłego członka zarządu kol. Lucjana Tukaja.

 

Po części oficjalnej Prezes zaprosił gości oraz działkowców na grochówkę i kiełbasę z grilla, którą serwował catering, a kawę i ciasto przygotowały panie, które są członkami ogrodu. W czasie uroczystości nagłośnienie oraz wspaniałą oprawę muzyczną imprezy zapewniał działkowiec naszego ogrodu kol. Janusz Dubielewski.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio