Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Wczasy Pod Orzechami” już po raz 45 w ROD im. Powstańców Wlkp. w Chodzieży - 05.07.2019

W ROD im. Powstańców Wlkp. w Chodzieży 1 lipca rozpoczęto już po raz 45 „Wczasy Pod Orzechami”. Wczasy organizowane są dla emerytów i rencistów, w większości niepełnosprawnych z terenu miasta i okolic. W bieżącym roku z tej formy wypoczynku, codziennie w godz. 9.00 – 15.00, przez 2 tygodnie skorzystają 52 osoby. Zarząd oddaje dla wczasowiczów Dom Działkowca oraz tereny ogólne ogrodu. Uczestnicy wypoczynku będą spędzać czas w otoczeniu zieleni działkowej, a obsługę ich pobytu zapewniają działkowcy.

Wczasy otworzył, witając uczestników Prezes ROD Adam Daszkowski i Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz, który przekazał informacje z życia miasta oraz najbliższe plany działania Urzędu.

Dla wypoczywających przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa seniorów, przygotowaną przez funkcjonariuszy KPP w Chodzieży. W trakcie wczasów zaplanowany jest również wykład honorowego Prezesa Towarzystwa Pamięci Powstania Wlkp. Romana Grewlinga oraz konkursy sprawnościowe, gry i zabawy zespołowe.

Zakończenie pobytu seniorów w ROD uwieńczy tradycyjna biesiada.

Wczasy zostały sfinansowane przez Burmistrza Miasta Chodzieży i Chodzieski Klub Gospodarczy. Wsparcia finansowego udzieliły także Bank Spółdzielczy w Chodzieży oraz firmy rodzinne „Drewpol” i „Mate”.

 

Prezes ROD  –  Adam Daszkowski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio