Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jarmark Kresowy 2019 - 29.05.2019

18 Maja, na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, odbył się doroczny jarmark ogrodniczy, na którym reprezentowany był również Okręgowy Zarząd Podlaski PZD.

Zarząd, wraz z Instruktorami Krajowymi SSI, przygotował stoisko informacyjne, na którym można było otrzymać porady z zakresu ogrodnictwa oraz zaopatrzyć się w bezpłatne publikacje PZD dostarczone przez Krajową Radę.

Nasze stoisko przykuło uwagę zarówno działkowców, jak i sympatyków ogrodów działkowych, którzy uprawiają rośliny w ogrodach przydomowych. 

Amatorzy ogrodnictwa najczęściej zadawali pytania z zakresu cięcia winorośli i drzew owocowych oraz ochrony roślin przed chorobami.
Dyżur ekspercki pełnili doświadczeni instruktorzy Krajowi SSI: pani Irena Kwaczeniuk  i pan Czesław Kryszkiewicz. Wsparciem dla nich byli prezes OZP PZD pan  Andrzej Bojko,  prezes ROD "27 Lipca" pani Lucyna Zajkowska oraz instruktor etatowy ds. ogrodnictwa pan Filip Roman.
Pan Czesław zwracał uwagę na społeczną otwartość ROD, informując gości o możliwości skorzystania z bezpłatnych pokazów cięcia organizowanych w ROD – wzbudziło to duże zainteresowanie osób, które mieszkają w domkach jednorodzinnych w pobliżu ROD.

Dużą popularnością cieszyły się kwietniowe numery czasopism "Działkowiec" oraz "Mój Ogródek", które były bezpłatnie udostępniane gościom. 

Wiele osób podziwiało prace artystyczne wykonane przez działkowiczów z ROD „Dojlidy” oraz ROD „27 Lipca”. Dzieci były zachwycone bajkowymi postaciami wykonanymi z papieru.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją fotograficzną.

 

Filip Roman                                  
Instruktor ds. Ogrodnictwa

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio