Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Niecodzienne spotkanie - 23.05.2019

Korzystając z pobytu prof. Liberadzkiego w Szczecinie, Okręgowy Zarząd zaprosił znamienitego gościa na cykliczne spotkanie. Zaproszenie zostało przyjęte i 16 maja w siedzibie Okręgu pojawił się Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z towarzyszącym mu Wojciechem Długoborskim. Obydwaj goście cieszą się wielką popularnością w środowisku działkowców. 

Pan prof. Liberadzki od wielu lat jest gościem w naszych ogrodach działkowych, na uroczystościach i organizowanych spotkaniach z działkowcami. Jego ogromna wiedza i osobisty urok przysparzają mu przyjaciół, wszędzie tam, gdzie się pojawia. Mimo piastowania wysokiej godności w Parlamencie Europejskim, w czasie spotkań nie tworzy dystansu, a jego bezpośredniość jest niecodzienna i rzadko spotykana. Podobnie, jak popularny wśród działkowców Wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Pana Wojciecha Długoborskiego znamy jako byłego posła na Sejm RP – orędownika ustawy o ROD oraz jako burmistrza Gryfina i Chojny, do którego drzwi dla działkowców były zawsze otwarte.

Spotkanie miało charakter czysto roboczy. My przedstawiliśmy problemy Okręgu i realizowane strategiczne programy przyjęte przez Jednostkę Krajową. Głównie interesowała nas możliwość pozyskania unijnych środków pomocowych, których nie jesteśmy beneficjentem wprost.

Goście, podzielili się relacjami ze współpracy z samorządami ogrodów oraz przedstawili perspektywy poprawy dostępności do unijnych programów.

Takie spotkanie to nie codzienność, prof. Liberadzki, ze względu na swoje obowiązki jest często w Brukseli, skąd ma możliwość oddziaływania na sprawy polskie, w tym nas działkowców dotyczące. Oby tak dalej. Obecnie Bogusław Liberadzki kandyduje z listy Koalicji do Parlamentu Europejskiego jako nr 1 w województwie zachodniopomorskim i lubuskim. Wprowadził nas również w tajniki ordynacji i podkreślił znaczenie frekwencji przy urnach wyborczych.

Dziękując za wizytę, przekazaliśmy gościom najnowszy biuletyn z zawartym „Otwartym programem nowoczesnego użytkowania i zagospodarowania działek” oraz podarowaliśmy symboliczne kubki wspólnotowe do herbaty, wierząc, że uda się start w wyborach, a działkowców i ich rodziny zachęcamy do pójścia na wybory w dniu 26 maja, by spełnić ten ważny obywatelski obowiązek.

Tadeusz Jarzębak

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio