Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Polskiej Niezapominajki w Głuchołazach - 23.05.2019

W  dniu 15.05.2019 r. w ramach ogólnopolskich obchodów „Dnia Polskiej Niezapominajki” Rodzinny Ogród Działkowy „OMEX” w Głuchołazach zorganizował Święto Niezapominajki pod hasłem – Życzliwość – Ekologia  – Pamięć. Ze względu na złe warunki atmosferyczne obchody, które rozpoczęły się o godzinie 10.00 odbyły się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Baczyńskiego przy ul. Curie – Skłodowskiej 9 w Głuchołazach. W Święcie Niezapominajki organizowanym przez Prezesa oraz Społecznego Instruktora Okręgowego ROD „OMEX” udział wzięło około 50 uczniów klas II – gich. Celem spotkania było promowanie  walorów polskiej przyrody i jej różnorodności biologicznej, oraz przypomnienie o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka.

Podczas trwania imprezy zaproszeni goście tj. leśniczy nadleśnictwa Prudnik wraz z działkowcami z ROD „Omex” wspólnie z uczniami posadzili i posiali w pojemnikach sadzonki świerków , buków, truskawek oraz nasion warzyw takich jak dynia, fasola oraz kwiatów niezapominajki. Jednocześnie  przedstawili zasady ich hodowli, a także pielęgnacji. Ponadto przedstawiona została literatura ogrodnicza dotycząca tych zagadnień. Następnie leśniczy wygłosił pogadankę dla dzieci na temat ochrony przyrody oraz roli lasu jako „producenta” tlenu. Przeprowadzony został również dla uczniów konkurs plastyczny  pod hasłem “Las – Ogród – Przyroda w oczach dziecka”.  Po jego zakończeniu zorganizowane zostały gry i zabawy tematyczne związane z lasem  w których aktywny udział brały dzieci uczestniczące w Święcie Niezapominajki. W trakcie obchodów zasygnalizowano dzieciom.

Na zakończenie Święta Niezapominajki wszyscy uczniowie uczestniczący w obchodach Święta Niezapominajki otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Barbara Hajduga
Społeczny Instruktor Okręgowy SSI PZD
ROD “Omex” w Głuchołazach

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio