Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kolegium Prezesów Zarządów ROD w Stargardzie - 21.05.2019

W dniu 13.05.2019 r. o godz. 17.00 w świetlicy ROD im. „S. Czarnieckiego” w Stargardzie odbyło się posiedzenie kolegium prezesów zarządów ROD. Posiedzenie to odbyło się w dwóch częściach tj. pierwsza część w której uczestniczyli przedstawiciele Prezydenta miasta Stargard - dyrektor i wicedyrektor wydziału ochrony środowiska, omawiając dotacje Prezydenta, oraz warunki konkursu w tym zakresie.

Druga część, to w gronie prezesów omawianie spraw organizacyjnych po odbytych WZSW, oraz potrzeb indywidualnych każdego z ogrodów i merytorycznych czynności składania dokumentów do Prezydenta Miasta przystąpienia do konkursu o dotacje.

W pierwszej części przedstawiciele urzędu prezydenta przedstawili nowo opracowane dokumenty w postaci oświadczenia, oraz oferty realizacji zadania publicznego. Wyjaśnili też, że w budżecie miasta z puli Prezydenta jest zapewniona kwota 100 tys. zł na dofinansowanie działalności ogrodów miasta Stargard. Z tego 80 tys. zł przewidziane jest na remonty i inwestycje, a 20 tys. zł na tzw. integracje- np. dzień działkowca, nagrody ...

Zaleceniem Prezydenta w tym zakresie jest, aby ogrody służyły całej społeczności lokalnej i będą dla niej dostępne i otwarte.

Termin rozliczenia otrzymanej dotacji na realizację zadania publicznego to 15 grudnia. W części drugiej jednogłośnie ustalono, że przewodniczącym tego kolegium pozostaje nadal Andrzej Dobrowolski. Nowo wybrani prezesi zarządów ROD przekazali między sobą namiary kontaktu telefonicznego.

Ustalono, że następne posiedzenie kolegium odbędzie się 24.06.2019 r. o godz. 17.00 - świetlica ROD im. „S. Czarnieckiego”.

Opr. Czesław Skonecki

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio