Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Drzewo dla Niepodległej w ROD „Przyszłość” w Mieroszowie - 23.11.2018

15 listopada 2018 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyszłość” w Mieroszowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, działkowcy i zaproszeni goście posadzili wspólnie drzewo, któremu nadano imię Wiktor.

Władze Polskiego Związku Działkowców uznały, że jubileuszowe wydarzenia ruchu działkowego oraz obchody patriotyczne organizowane przez państwo polskie są bliskie związkowi i wszystkim działkowcom. Stąd inicjatywa posadzenia na terenie rodzinnych ogrodów działkowych drzew upamiętniających te wydarzenia. Okręg Sudecki w Szczawnie Zdroju zakupił dla wszystkich Ogrodów ze swego rejonu drzewa wraz z pamiątkowymi tabliczkami.

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyszłość” w Mieroszowie pamiątkowe drzewo posadzone zostało wspólnie ze wszystkimi uczestnikami spotkania, na placu przed budynkiem Domu Działkowca. Dzieci szkolne, zaproszeni goście i działkowcy nadali drzewku imię Wiktor.

Jubileuszowe spotkanie rozpoczęto Hymnem Polski i Hymnem Polskiego Związku Działkowców. Następnie odbył się występ tematyczny klasy IA, IB i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie.

Później nastąpiło wspólne sadzenie drzewa, pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek przygotowany przez Zarząd Rodzinnego Ogrodu. Papierowe drzewa na sztalugach z imionami wszystkich uczestników spotkania i biało- czerwone kwiaty wykonane przez dzieci świetnie podkreśliły tematykę spotkania, które odbyła się w podniosłej i radosnej atmosferze.

Prezes Zarządu
ROD „Przyszłość” w Mieroszowie
Adam Kołpak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio