Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Krew działkowców – gorąca i nasycona patriotyzmem! - 13.11.2018

Jubileusz 100-lecia Niepodległości Polski, to wyjątkowe święto, które wymaga nieprzeciętnej oprawy, celebracji. Działkowcy, a dokładniej rzecz ujmując, grupa działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu należąca do gremium grudziądzkich Morsów postanowiła w niezwykły sposób uczcić to ogólnonarodowe święto.

11 listopada 2018 roku, o godzinie 11:11 brzeg jeziora „Rudnik” w Grudziądzu przekroczyła kilkunastoosobowa grupa osób przyodziana dość osobliwie, biorąc pod uwagę porę roku, a na pewno temperaturę powietrza.

To grudziądzkie Morsy, a wśród nich dziewięcioro działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu. Kąpiel przy temperaturze 7o C otaczającego powietrza w lodowatej wodzie jest tylko dla twardzieli. Ale przecież powszechnie wiadomo, że działkowcy należący do Polskiego Związku Działkowców mają gorącą krew i zawsze aktywnie uczestniczą we wszelkich uroczystościach państwowych!

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu przybrał ogród w odświętną szatę. Kolor biały i czerwony pojawił się w oknach nowo wybudowanej świetlicy, obok masztów, flagi pojawiły się również na szczytowej ścianie świetlicy.

 

Tekst i foto: Magdalena Brozdowska i Małgorzata Jasińska – prezes ROD „Niezapominajka”

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.