Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Hot topic

PZD w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - 09.11.2018

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów i niewoli odzyskała niepodległość i powróciła na mapy Europy. Jubileuszowe obchody są bliskie Związkowi, dlatego działkowcy i ich rodziny oraz struktury związkowe również podejmują działania, które mają uświetnić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

"W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to bardzo ważny jubileusz dla Polski i Polaków, którego świętowanie powinno być radosne i jednoczące wszystkich Polaków.

Krajowa Rada PZD podkreślając duże znaczenie tego jubileuszu stwierdza, że jubileuszowe wydarzenia oraz obchody patriotyczne organizowane przez Państwo Polskie są bliskie Związkowi, a zatem zwraca się do działkowców i ich rodzin oraz struktur związkowych o wzięcie udziału w państwowych i samorządowych działaniach patriotycznych, które mają uświetnić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Krajowa Rada PZD apeluje do zarządów ogrodów, aby w dniu 11 listopada br. wywiesić we wszystkich ogrodach działkowych polskie flagi oraz flagi związkowe. Ponadto Krajowa Rada PZD zwraca się do zarządów ogrodów o posadzenie na terenie ROD drzew upamiętniających tę ważną dla Polski rocznicę. Zarządy powinny zaprosić na tę uroczystość działkowców, samorządowców i wszystkich przyjaciół Związku.

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę jest także świętem działkowców."

Fragment Stanowiska Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 25 października 2018 roku w sprawie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości". Cały dokument dostępny jest pod linkiem.

 ::

Poniżej będziemy zamieszczać odnośniki do informacji na temat tego, jak w poszczególnych ogrodach i okręgach  obchodzone jest święto 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

  • Chełmno - Uroczysty koncert poświęcony weteranom Chełmińskiego Ruchu Działkowego w 100-lecie odzyskania niepodległości
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • ŚwinoujścieDziałkowcy pod własnym sztandarem świętowali 100-lecie niepodległości

 

  • Chełmża świętowała 100-lecie niepodległości

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
  • Grudziądz - Delegacja grudziądzkich działkowców uczciła 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego

 

  • Chełmno - kontynuacj rozpoczętych 5 października 2018 roku uroczystości "Weterani Ruchu Działkowego w 100-lecie Niepodległości"

 

  • Gdynia - Gdyńska Parada pod biało-czerwoną i żółto-zieloną

 

 

  • Tarnobrzeg - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w Delegaturze Tarnobrzeg

 

 

 

 
  • Okręg Pilski - Działkowcy Okręgu Pilskiego w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości
 
  • Okręg Elbląski - Bieg Niepodległości oraz rekord na jednoczesne odśpiewanie „Roty”

 
  • Inowrocław - Działkowcy świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości
 
 
 
 

 

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio