Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Szukaj

Uroczysty koncert poświęcony weteranom Chełmińskiego Ruchu Działkowego w 100-lecie odzyskania niepodległości. - 11.10.2018

W piątkowe popołudnie 5 października 2018 roku opustoszały chłmińskie ogrody działkowe.

Ponad stu działkowych Seniorów w towarzystwie najbliższych do pachnącej jeszcze farbami sali kino-teatru. Czekała na nich Chełmińska Rada działkowców PZD, czekał Burmistrz Miasta pan Mariusz Kędzierski, Starosta Chełmiński pan Zdzisław Gamański, przedstawiciele jednostek kulturalno – oświatowych miasta, służb mundurowych na czele z komendantami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej.

Wśród gości nie mogło zabraknąć pana Piotra Gadzikowskiego Prezesa Okręgowego Zarządu PZD.

Oczekiwało wielu obecnych jak i przyszłych samorządowców. Wszyscy przybyli na galowy koncert melodii patriotycznych w wykonaniu Chełmińskiej Orkiestry Dętej.

Poprzedzając ponad dwugodzinny koncert pomysłodawca, inspirator i  organizator spotkania pan Czesław Kozikowski dokonał okolicznościowego wprowadzenia przedstawiając w kilkuminutowym wystąpieniu:

- rys 87 lat ogrodów działkowych w Chełmnie na tle ogólnopolskiego ruchu działkowego

-  losy i dzieje chełminian w okresie 100-lecia niepodległości

- wiek seniorski i zaspokojenie jego potrzeb poprzez działki

W krótkotrwałych antraktach muzycznych stu działkowców z nieprzerwanym stażem od 30 do 62 lat uprawiania działki  odebrało nadane uchwałami zarządów ROD tytuły honorowe „Seniora Ogrodu Działkowego”.

Nie zapomniano też o tych, co na co dzień dbają i wspierają ogrody, przyznając im tytuł „Przyjaciela Chełmińskich Działkowców”.

W treści wręczanych certyfikatów czytamy „bez Waszego wsparcia, bez Waszego zaangażowania, entuzjazmu i oddanego serca nie byłoby dzisiejszej pięknej historii chełmińskich ogrodów działkowych”.

Wśród uhonorowanych tytułem „Przyjaciela Chełmińskich Ogrodów Działkowych” takich osób jak Burmistrz i Starosta, Prezes PZN, dyrektorzy Biblioteki Miejskiej i Muzeum oraz wielu innych (łącznie 18 osób), nie zapomniano o wkładzie w polskie ogrodnictwo, w tym chełmińskie pana mgr inż. Eugeniusza Kondrackiego.

Dokument złożono na ręce pana Piotra Gadzikowskiego, członka Krajowego Zarządu PZD z prośbą o jego przekazanie adresatowi.

Wręczając wszystkim wyróżnionym róże pan Burmistrz Mariusz Kędzierski powiedział: „Dziękuję, za zielone płuca miasta. Wasz dorobek w zaspakajaniu potrzeb seniorów jest bezcenny. Obiecuję, że uczynię wszystko, by w nowej kadencji zrobić dla Was, dla ogrodów znacznie więcej. Na to zasługujecie”.

Starosta Chełmiński po wręczeniu wszystkim seniorom okolicznościowych kubków, a Prezesom Zarządów tak Krajowego jak i Okręgowego oraz wszystkim Prezesom Ogrodów Chełmińskich albumów „Powiat Chełmiński” powiedział: „Nie ma w życiu większej wartości niż dobry uczynek dla drugiego człowieka. Wy to robicie. Wasza droga jest pełna dobrych uczynków dla miasta, dla powiatu, dla ludzi. Serdecznie Wam za to dziękuje”.

Przy dźwiękach marsza wyprowadzono sztandar chełmińskich działkowców kończąc tym samym spotkanie.

Impreza udana, sprawna, potrzebna.

 

Opracowała; Aleksandra Woźniak

Zdjęcia: Zdzisław Sieracki

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.