Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD im. B. Chrobrego w Szczecinie obchodził Dzień Działkowca. - 26.09.2018

W sobotę 15 września 2018 roku  w świetlicy domu działkowca ROD im. Bolesława Chrobrego w Szczecinie odbyły się, jak co roku, obchody Dnia Działkowca. Po odsłuchaniu hymnu PZD „Zielona Rzeczpospolita” uroczystość otworzył i przybyłych działkowców oraz gościa,  członka  OZ PZD  Szczecin Panią Kazimierę Wadowską przywitał Prezes Zarządu ROD Pan Piotr Leszek.

W części oficjalnej odczytany został przez Panią Kazimierę Wadowską przedstawiciela Okręgu w Szczecinie, list gratulacyjny skierowany do Zarządu oraz działkowców tego Ogrodu. Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie dyplomów wraz z upominkami dla wyróżnionych 23 działkowców za wzorową dbałość o działkę. Następnie dziesięciu działkowców w uznaniu za zasługi dla PZD decyzją Zarządu ROD zostało odznaczonych brązową odznaką zasłużonego działkowca. 

Po zakończeniu części oficjalnej Prezes Zarządu ROD zaprosił działkowców na ciepły poczęstunek. Punktem kulminacyjnym imprezy było rozpoczęcie zabawy tanecznej przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

W trakcie zabawy doszło do niecodziennej sytuacji ponieważ wśród działkowców biorących udział w dożynkach są państwo Jan i Maria Ciesielscy którzy w tym roku obchodzą Złote Gody czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji wszyscy działkowcy odśpiewali chóralne sto lat.

Po odśpiewaniu życzeń doszło do kolejnej niespodzianki. Państwo Teresa i Józef Zachariasik najbardziej zasłużeni działkowcy „pochwalili” się, że w tym roku obchodzą 60-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji również wszyscy działkowcy odśpiewali 100 lat.

Wszyscy dobrze się bawili i dzieci i dorośli. Ci drudzy do późnych godzin nocnych….

K. Wadowska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio