Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Tradycja – kontynuacja – sukces - 14.09.2018

Na tarasie widokowym w Domu Działkowca ROD im. Mieszka I, 1 września br., zebrali się działkowcy, by uczcić świętowaniem osiągnięcia roku i podziękować zasłużonym za wysiłek w prowadzeniu ogrodu i utrzymaniu pięknych działek. 

Ogród położony na wzgórzach, co z jednej strony utrudnia utrzymanie działek ale z drugiej strony daje możliwość indywidualnego urządzenia działki. W ogrodzie panuje ład przestrzenny i porządek. Ogród zagospodarowany, co należy zawdzięczać byłem prezesowi, dzisiaj już honorowemu panu Józefowi Kościołkowi i obecnej prezes pani Anieli Janickiej kontynuatorce jego dzieła.

Po otwarciu uroczystości i powitaniu działkowców oraz gości, rozpoczęła się ceremonia odznaczeń brązową odznaką zasłużony działkowiec ( w tym roku po raz pierwszy nadawaną decyzją zarządu ROD). Do odznaczeń wystąpiło 7 odznaczonych.

 

Z kolei wręczono dyplomy za udział w konkursach oraz za działki w różnych kategoriach.

 

 

Prezes Okręgu zabierając głos nawiązał do historycznych momentów oraz przedsięwzięć Związku w zakresie rozwoju i poszerzania funkcji przez ogrody.

Poszczególne etapy uroczystości przeplatano wierszami autorstwa działkowców. Na uwagę zasługuje ceremoniał pasowania na działkowców 9 maluchów i trzeba widzieć ich radość w oczach i dumę z plakietki oraz z pierwszego publicznego wystąpienia.

 

Po części oficjalnej poczęstunek serwowany przez ogrodowego kuchmistrza oraz panią skarbnik i sekretarz. 

Ten nowy narybek w zarządzie to gwarancja ciągłości dobrej roboty.

 

Zarząd pod rządami pani prezes, umiejętnie godzi interesy, co znajduje zrozumienie wśród działkowców, a co przebija się na każdym kroku.

 

Zwieńczenie uroczystości to składkowa zabawa, bazująca na własnych wyrobach, często prosto z działki. 

 

 

Atmosfera na zabawie dowodzi dużego zintegrowania. Już dzisiaj szykują się do jubileuszu 50 lecia, który czeka ich za 2 lata. Powodzenia!

 

mgr Tadeusz Jarzębak

Prezes Okręgu PZD w Szczecine

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio