Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wojewódzki Dzień Działkowca 2018 – Olesno - 14.09.2018

Tegoroczne Okręgowe Dożynki odprawialiśmy w Oleśnie. Do tego miasta został zaproszony Związek, tutaj zjechały władze wojewódzkie z Marszałkiem Andrzejem Bułą na czele, a podejmował nas burmistrz Olesna Sylwester Lewicki i starosta oleski Stanisław Belka.

 

Uroczystość była tryptykiem złożonym z przemówień, nagradzania aktywnych w Okręgu i nagradzania użytkowników najładniejszych działek. Przemówień było pięć, najdłuższe, refleksyjne prezesa Okręgu Bartłomieja Kozera [LINK]oraz oleskiej gospodyni Brygidy Pulki z ROD Źródełko. Samorządowcy witali zgromadzonych licznie działkowców gratulując tegorocznych zbiorów oraz życząc samych dobrych rzeczy w przyszłości.

 

Druga i trzecia część poświęcona była nagradzaniu najlepszych. Najpierw wręczono pamiątkowe statuetki prezesom tych ogrodów, które najlepiej przygotowały zebrania i konferencje sprawozdawcze, najlepiej zrealizowały ubiegłoroczną inwestycję, najwięcej zrobiły dla dzieci i młodzieży. W trzeciej części nagradzano wzorowe działki i najładniejsze działki rekreacyjne. A także, mimo nie rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszy ROD, wręczono nagrody pocieszenia.

 

Ten tryptyk spinany był występami zespołu Metronom z Komprachcic, który zachwycił działkowców, a poza tym rozśpiewał zgromadzonych, bo ustawicznie zachęcał do współudziału.

 

No i była przerwa na … tort. Dla 200 działkowców zgromadzonych w sali olescy cukiernicy upiekli znakomity tort ozdobiony logo Związku. W sumie uznajemy, że tegoroczny Okręgowy Dzień Działkowca był bardzo udaną imprezą, która zadowoliła wszystkich. Duża w tym także zasługa oleskich działkowców z prezes ROD Źródełko Brygidą Pulką na czele, nagrodzonej niedawno przez burmistrza medalem za zasługi dla Olesna.

 

Żegnaliśmy się pozdrowieniem: do zobaczenia za rok. Gdzie? Tam, gdzie nas zaproszą.

 

Ewa Majewska
Instruktor ds. ogrodnictwa

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio