Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca i Święto Plonów w ROD Kwitnących Jabłoni w Koszalinie. - 31.08.2018

W dniu 25 sierpnia 2018 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Kwitnących Jabłoni odbyły się Okręgowe Dni Działkowca Okręgu Koszalin połączone ze Świętem Plonów ROD Kwitnacych Jabłoni. Uroczystości były okazją do podsumowania dorobku działkowców okręgu w 2018 roku.

Ważnym punktem uroczystości było poświecenie sztandaru Okręgowego Zarządu PZD w Koszalinie. W uroczystościach licznie brali udział działkowcy z ROD Kwitnacych Jabłoni i innych ROD z miasta oraz liczne delegacje ogrodów z terenu okręgu. Po uroczystej mszy podczas  której ksiądz proboszcz Kazimierz Bednarski  poświęcił sztandar Okręgu PZD w Koszalinie, rozstrzygnięto konkurs na najlepszy ogród 2018 roku i najładniejsza działkę w 2018 roku. Najlepszym ogrodem okazał się ROD Pod Lasem z Niekłonic , a najładniejsza działka jest w ROD Raduń w Wałczu.

Laureaci konkursów zostali wyróżnieni cennymi nagrodami rzeczowymi a ROD nagrodami pieniężnymi. Wyróżnienia odebrali również najlepsi działkowicze z ROD Kwitnących Jabłoni. Wyrazy uznania dla dorobku  działkowców złożył Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.  Po części oficjalnej odbyła się część rekreacyjno-rozrywkowa podczas, której  degustowano przygotowane potrawy, dzieci bawiły się w wesołym miasteczku, działkowcy korzystali z porad firm ogrodniczych. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna do białego rana.

R.N

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio