Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

95 lecie ROD im. J. Chociszewskiego w Poznaniu. - 24.08.2018

W sobotę 11 sierpnia 2018 r , występem zespołu Czerwone Korony, rozpoczęły się uroczystości związane z Jubileuszem 95 –lecia Ogrodu. Po odegraniu Hymnu Działkowców,  Prezes ROD Henryk Piotrowski powitał obecnych działkowców i zaproszonych gości.  W skrócie przedstawił historię Ogrodu kładąc duży nacisk na dokonane, w ostatnich latach, inwestycje i modernizację infrastruktury. Zaznaczył , że było to możliwe dzięki dotacji celowej w wysokości 50 000 zł otrzymanej z budżetu miasta Poznania.

Następnie wystąpił Prezes OZ PZD w Poznaniu Zdzisław Śliwa, który w swoim przemówieniu podkreślił ważna rolę jaką odgrywa  Polski Związek Działkowców w społeczeństwie, pogratulował tak pięknej rocznicy i wręczył w imieniu Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, pamiątkowy puchar a także dyplom i związkowe pamiątki dla działkowców.

W imieniu Pierwszego Zastępcy Prezydenta m. Poznania Mariusza Wiśniewskiego list gratulacyjny odczytał  Gerard Hajgelman  z-ca dyr. Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. Zarząd ogrodu wręczył pamiątkowe dyplomy tym działkowcom, którzy użytkują działkę ponad 40 lat. 

Wszyscy obecni otrzymali okolicznościowy magnes na lodówkę upamiętniający ten jubileusz. Po zakończeniu części oficjalnej, każdy obecny korzystać mógł z przygotowanego poczęstunku w postaci grillowanej kiełbasy oraz chleba ze smalcem i ogórkiem, kawy, herbaty i słodkości. Dzieci natomiast były najbardziej uradowane z możliwości zjedzenia waty cukrowej, a do stanowiska ustawiała się kolejka chętnych.

Zorganizowane gry i zabawy sportowe zaangażowały 3 pokolenia działkowców, począwszy od najmłodszych, dla których przygotowany został basen z kulkami. Dzieci i młodzież, rodzice i dziadkowie,  brali czynny udział w licznych konkursach tj. konkurs wiedzy ogrodniczej, przeciąganie liny, wieloosobowe narty, curling, bramka zręcznościowa i wiele innych.

Dla każdego zwycięzcy znalazł się drobny upominek. Działkowcy uczestniczyli w tym wydarzeniu całymi rodzinami angażując w zabawę także niepełnosprawnych członków swoich rodzin integrując tym samym całą społeczność. Ostatnią godzinę prowadzący poświęcił na wspólną zabawę taneczną. Pomimo chwilowego załamania pogody wszyscy bawili się wyśmienicie i z niecierpliwością oczekują na kolejny  tym razem, 100 letni jubileusz.

Magdalena Wróblewska   -    Sekretarz ROD                                                                     

Henryk Piotrowski-  Prezes Zarządu ROD

 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio