Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

KORSO, czyli Święto Działkowców w Trzciance. - 24.08.2018

W środę, 15 sierpnia br. trzcianeccy działkowcy obchodzili swoje święto. Na uroczystość Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki zaprosił Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
Tradycyjne święto jest doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom miasta i gminy efektów całorocznej pracy działkowców w postaci warzyw, owoców i kwiatów. Piękne stoiska przygotowały wszystkie trzcianeckie Rodzinne Ogrody Działkowe: „RELAKS”, MALWA”, „TRANSPORTOWIEC”, „SŁONECZNIK” i „SPÓŁDZIELCA”.


Burmistrz Krzysztof Czarnecki docenia pracę, zaangażowanie i trud wkładany w kształtowanie estetyki otoczenia naszej małej Ojczyzny, a także wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska. Ogrody działkowe tworzą przyjazną przestrzeń do życia i dobrze wpływają na miejski klimat. Tam często rozpoczynają się wspaniałe znajomości i przyjaźnie, które pielęgnowane trwają wiele lat. Gmina Trzcianka w ostatnich latach doskonale współpracuje z Ogrodami Działkowymi, partycypując w istotnych inwestycjach oraz wspierając istotne dla lokalnej społeczności wydarzenia.


Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Witold Perski, Burmistrz Miasta oraz prezes Okręgowej Rady PZD w Pile Marian Praczyk wręczyli listy gratulacyjne wraz z upominkami prezesom Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Trzciance: Andrzejowi Bąkorowskiemu, Zygmuntowi Czarnemu, Pawłowi Kolendowiczowi, Andrzejowi Palczyńskiemu i Sebastianowi Zdanowskiemu.


W tym dniu, na scenie odbył się koncert sekstetu wokalnego „Między nami” z Wałcza. Znane melodie oraz patriotyczna muzyka przyciągały tłumy do Parku 1 Maja. Każdy z chętnych mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Nie zabrakło również atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


Na zakończenie, przedstawiciele Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Trzciance podziękowali burmistrzowi Krzysztofowi Czarneckiemu oraz prezesowi Okręgowej Rady PZD w Pile Marianowi Praczykowi, wręczając kosze z darami natury.
Pogoda dopisała, mamy nadzieję, że każdy znalazł coś ciekawego dla siebie, a już w przyszłym roku zainteresowanie imprezą będzie jeszcze większe.

 

Leszek Malicki

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio