Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dni Działkowca w ROD Zieleniak w Debrznie - 14.08.2018

W dniu 11.08.2018 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zieleniak w Debrznie odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Działkowca. Na terenie ogrodu działki uprawia 96 rodzin, a ogród zajmuje pow. 5 ha.

W uroczystości udział wzięło ok 50 działkowców z ROD Zieleniak oraz zaproszeni goście Wiceburmistrz Miasta Debrzno  Łukasz Jurkowlaniec oraz Prezes Okręgowej Rady PZD w Słupsku Pan Wiesław Boratyński, członkowie Okręgowej Rady PZD, Zarządu ROD, Komisji Rewizyjnej ROD.

Uroczystość otworzył Pan Jan Szaszkiewicz Prezes Zarządu ROD Zieleniak, który w swoim wystąpieniu podziękował działkowcom za zaangażowanie na rzecz ROD, który istnieje już ponad 50 lat. Następnie Pan Wiesław Boratyński Prezes Okręgowej Rady wręczył nagrodę dla działkowców wyróżnionych w konkursie prowadzonym przez Okręgowy Zarząd PZD. Pan Jan Szaszkiewicz podkreślił, że tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu wykonano wiele niezbędnych inwestycji, które służą dla dobra wszystkich działkowców, zelektryfikowano ogród w całości, wymieniono sieć wodną i opomiarowano wszystkie działki, przygotowano teren rekreacyjny i wybudowano biuro ogrodu. Działki z roku na rok zmieniają swój charakter i służą do wypoczynku, jak również produkcji zdrowej żywności wielopokoleniowym rodzinom. Pan Prezes  zaprosił  do zabawy dzieci działkowców, dla których przygotowano wiele niespodzianek.

 

Longina Ciesielska

Instruktor ds. ogrodniczych

Okręg w Słupsku

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio