Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40- lecie ROD „Sielanka” w Grudziądzu - 08.08.2018

W słoneczne sobotnie popołudnie 04 sierpnia 2018 roku, punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczęły się na terenie przed świetlicą obchody 40-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Sielanka”. Ogrodu, który ma wojskowe „korzenie” swego istnienia. Obecnie w ogrodzie swoje działki użytkuje tylko kilka osób wywodzących się ze środowisk wojskowych.

Otwarcia uroczystości dokonał prezes zarządu ROD „Sielanka” p. Tadeusz Szyszkowski, który po słowach wstępu powitał w imieniu działkowców zaproszonych gości, wśród których należy wymienić Piotra Gadzikowskiego Prezesa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD i zarazem członka Krajowego Zarządu PZD, Mieczysława Chrapińskiego Wiceprezesa Okręgu, Stefana Dichtinga członka Okręgowej Rady oraz Małgorzatę Jasińską kierownik Ośrodka Finansowo-Księgowego w Grudziądzu. Następnie działkowcy wspólnie odśpiewali hymn państwowy oraz hymn PZD.

Pan Tadeusz Szyszkowski w swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny ogrodu, szczegółowo prezentując największe osiągnięcia działkowców i ogrodu na przestrzeni 40-lecia funkcjonowania ogrodu. Nie zapomniał wymienić z nazwiska wszystkich prezesów, którzy pracowali wraz z zarządami dla dobra całej społeczności działkowej i Polskiego Związku Działkowców.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Prezesa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD, który to omówił z czym obecnie przychodzi się borykać Związkowi, ale też ile udało się przez te dziesięciolecia zrobić, a czasami i wywalczyć. Reprezentując Krajowy Zarząd PZD, przekazał na ręce prezesa ogrodu okolicznościowy puchar i dyplom wraz z licznymi upominkami ufundowanymi przez Prezesa PZD p. Eugeniusza Kondrackiego. Nie zabrakło również pucharu i dyplomu od Okręgu. Każdorazowo, podczas wręczania pucharów, dyplomów i upominków, ceremonii towarzyszyły gromkie brawa. Tak prześwietny jubileusz nie mógł obyć się bez uhonorowania wybitnych działkowców.

Prezes Okręgu w asyście Wiceprezesa dokonał uhonorowania wybranych działkowców brązowymi, srebrnymi i złotymi odznaczeniami „Zasłużonego Działkowca”.

Kolejnym miłym, wyjątkowym akcentem było wręczenie prezesowi rod pucharu od Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa za udział i współpracę w zawodach sportowo – obronnych.

Uroczysty jubileusz ogrodu obfitował w nagrody i niespodzianki. Nestorzy ogrodu otrzymali z rąk zarządu ogrodu pamiątkowe fotografie. Organizatorzy nie zapomnieli również o wyróżnieniu dyplomami i nagrodami rzeczowymi działkowców posiadających najładniejsze działki. Przygotowano również upominki dla działkowców z okazji jubileuszu, oczywiście nie mogło obyć się bez dwóch ogromnych tortów (przepysznych) oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”!

Tradycyjnie już była grochówka z wkładką i zabawa przy muzyce do późnych godzin nocnych.

 

Tekst i zdjęcia:

Jerzy Jurgielski

Inspektor ds. inwestycji

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio